Wieżowiec Skyreach w Warszawie. Będzie mieć 170 m wysokości

Właśnie ruszyła budowa nowego wieżowca w Warszawie. Skyreach zaprojektowali architekci z pracowni Kuryłowicz & Associates. Gmach będzie mieć 170 metrów wysokości i powstanie na Woli tuż obok hotelu Hilton.

Budynek jest uzupełnieniem zabudowy kwartału położonego u zbiegu ulic Grzybowskiej i Wroniej. Kwartał obecnie jest zabudowany trzeba budynkami wysokimi: hotelem Hilton oraz dwoma wieżami Platinum Towers. Projektowany budynek ma by ostatnim elementem zabudowy. Zamyka od strony wschodniej pierzeję placu ogólnodostępnego oraz uzupełnia pierzeję ulicy Grzybowskiej. Przestrzennie wieża ma stanowić dominantę przestrzenną dla okolicy o wysokości prawie dwa razy większej niż otaczająca zabudowa.

Forma budynku jest prosta. Prostopadłościenna bryła o jednolitych elewacjach. Przyziemie przylega od południa w ostrej granicy do budynków istniejących stąd od tej strony kondygnacje najniższe powiększają się tworząc układ tarasowy. Nad kondygnacja parteru zaprojektowany został podcień przykryty zadaszeniem, pod którym znajdują się wejścia do budynku. Elewacja stanowi w pełni przeszklona ścianę segmentową z pionowymi elementami otwieranymi do wentylacji mieszkań. Elementy otwierane są rozmieszczone regularnie, lecz zmieniają położenie, co drugą kondygnację dla uzyskania charakterystycznego efektu przeplatanki na fasadzie. Pasy stropowe oraz ślusarka została zaprojektowana w kolorze ciemnografitowym.

Budynek podzielony jest w pionie na kilka stref funkcjonalnych. Kondygnacje podziemne zajmuje garaż dostępny z istniejącego garażu podziemnego znajdującego się pod placem.

Przyziemie budynku zajmują hole wejściowe oraz pasaż handlowo-usługowy połączony z pasażem w budynkach Platinum Towers. Lobby wejściowe zlokalizowane są od s trony ulicy Grzybowskiej. Od strony wschodniej umieszczono strefę zaplecza i podjazd dla samochodów i taksówek.


Kondygnacje 2 i 3 zajmują powierzchnie usługowo-biurowe, które wykorzystane będą częściowo na funkcje uzupełniające dla części apartamentowej – fitness, bar, sale konferencyjne salon piękności dla mieszkańców. Kondygnacje powyżej 5 zajmują apartamenty o zróżnicowanej wielkości podzielone na dwie strefy obsługiwane przez dwa zestawy wind. W założeniu strefy maja być zróżnicowane pod względem standardu – informują architekci z pracowni Kuryłowicz & Associates.

Zewnętrzne elewacje dla wszystkich mieszkań są w pełni przeszklone dla uzyskania najlepszego widoku. Każde pomieszczenie wyposażone jest w otwierany panel wentylacyjny.

Mieszkania zaprojektowane są w układzie modularnym umożliwiającym przemieszczanie i łączenie modułów dla dowolnego tworzenia struktury apartamentów zależnej od potrzeb inwestora. Ostatnie dwie kondygnacje budynku zajmują dwukondygnacyjne penthousy z widokiem na Warszawę. Wkrótce opublikujemy nowsze wizualizacje budynku.

źródło: Kuryłowicz & Associates

Czytaj też: Warszawa | Wieżowiec | Ciekawostki | Kuryłowicz | whiteMAD na Instagramie