Wieżowiec Warsaw UNIT gotowy. Wkrótce wprowadzą się tu najemcy

Budynek zaprojektowany został przez Polsko-Belgijską Pracownię Architektury Projekt (PBPA). Wieżowiec Warsaw UNIT budowany blisko cztery lata. Inwestor – firma Ghelamco właśnie otrzymał pozwolenie na użytkowanie obiektu.

Warsaw UNIT dysponuje powierzchnią biurową o wielkości 57 tysięcy m kw. Ma 45 pięter i wysokość wynoszącą 202 m.

Jesteśmy dumni z ukończenia kolejnego projektu przy Rondzie Daszyńskiego. Miejsce to stało się prawdziwym biznesowym centrum miasta. Warsaw UNIT jest przykładem wielkomiejskiego wieżowca, jest doskonale skomunikowany, a w jego najbliższym sąsiedztwie znajdują się liczne sklepy, restauracje, bary, osiedla mieszkaniowe i hotele – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Architekci zaprojektowali nowoczesny, smukły gmach, który niemal w całości jest przeszklony. Niemal bo niższą część budynku zdobi unikalna fasada, to tak zwana “smocza skóra” wykonana z kilku tysięcy płytek przypominających łuski. Płytki zostały tak zaprojektowane, aby mogły poruszać się przez podmuch wiatru, dzięki czemu powodują efekt falowania.

W budynku znajduje się wielopoziomowy parking na 400 samochodów, a także infrastruktura dla rowerzystów: parking rowerowy, szatnie i natryski.

Warsaw UNIT


 

Warsaw UNIT jest pierwszym wieżowcem w Polsce, który stara się o zdobycie certyfikatu WELL w najnowszej wersji v2 Core, biorącego pod uwagę zdrowie i dobre samopoczucie użytkowników budynku. Obiekt jest również w procesie certyfikacji BREEAM. Obiekt posiada już Certyfikat Green Building Standard.

Czytaj też: Wieżowiec | Warszawa | Ciekawostki | Elewacja | whiteMAD na Instagramie

“Smoczą skórę” widać na wideo z 2020 roku:

źródło: Ghelamco