Wieżowiec Warta Tower zostanie przebudowany

Wieżowiec Warta Tower zostanie przebudowany. Właśnie został sprzedany za 63 mln euro.

Wieżowiec Warta Tower zostanie przebudowany przez nowego właściciela, którym jest Cornerstone Investment Management. Inwestor odkupił charakterystyczny wysokościowiec od firmy Globalworth za 63 miliony euro. Prace przy przebudowie wieżowca Warta Tower mają potrwać do 2025 roku. Jak będzie wyglądać wieżowiec po przebudowie? Tego narazie nie wiemy, jednak jak zapowiada inwestor, obiekt ma zostać zmodernizowany, aby odpowiadał na współczesne potrzeby rynku, a także spełniał najwyższe standardy jakości.

Wieżowiec Warta Tower to jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Warszawie. Biurowiec znajduje się przy ulicy Chmielnej i oferuje łącznie ponad 33 000 metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia. Niespełna 100-metrowy wieżowiec wyróżnia się ciekawie zaprojektowanym lobby, którego konstrukcja umożliwia dowolną aranżację przestrzeni, a rozległe przeszklenia zapewniają doskonałe doświetlenie wnętrz naturalnym światłem. Najemcy mają do dyspozycji blisko 560 miejsc postojowych.

“Finalizując transakcję sprzedaży budynku Warta Tower, osiągnęliśmy kolejny ważny cel w realizacji naszej strategii. Osią naszej działalności jest dostarczanie nowoczesnej powierzchni biurowej, w budynkach wyróżniających się na tle konkurencji, które oferują najlepsze jakościowo środowisko pracy. Istotnym, pozytywnym elementem, wartym podkreślenia jest sprzedaż powyżej wartości księgowej oraz poprawa parametrów portfela nieruchomości pozostających w Grupie. Sprzedaż tak prestiżowego budynku, w topowej lokalizacji w Warszawie, jest dla nas dużym sukcesem z uwagi na perturbacje na rynku biurowym. Jednocześnie jestem przekonany, że doświadczony zespół po stronie Kupującego przeprowadzi przebudowę i ponowną komercjalizację z dużym sukcesem” –  mówi Łukasz Duczkowski, Head of Investments and Special Projects w Globalworth Poland

Nowy właściciel (firma Cornerstone Investment Management ) zapowiedziała, że wieżowiec Warta Tower zostanie przebudowany, aby znów spełniać najwyższe standardy rynkowe i oferować nowoczesną przestrzeń do pracy Prace modernizacyjne w biurowcu potrwają do 2025 roku.

“Zastosowane rozwiązania zaspokoją wymagania firm poszukujących nowych przestrzeni biurowych, będą efektywne kosztowo i spełniają również wysokie standardy zrównoważonego rozwoju, uzyskując wszystkie niezbędne certyfikaty. Nowi najemcy, którzy już ogłosili przeniesienie swojego biura do Warta Tower, są bardzo ciekawi zastosowanych rozwiązań i elementów ESG w budynku. Wczesne deklaracje firm pokazują, że ten projekt będzie bardzo silnym konkurentem na rynku biurowym” –  dodaje Przemysław Pikus, Partner w Cornerstone Investment Management

Warto zaznaczyć, że spółka Cornerstone Investment Management  została założona przez Polaka – Przemysława Krycha w 2001 roku i dziś jest jednym z największych polskich funduszy inwestycyjnych, którego aktywa przekraczają 7 miliardów euro.

źródło: materiały prasowe / Globalworth Poland
zdjęcia: Adrian Grycuk, Wikimedia.org, lic: CC BY-SA 3.0 pl

Czytaj też: Architektura w Polsce | Wieżowiec | Warszawa | Ciekawostki | Metamorfoza | whiteMAD na Instagramie