Willa Pablo Escobara. Zmieniła się w luksusowy hotel!

Pablo Escobar jest prawdopodobnie najbardziej znanym baronem narkotykowym wszech czasów. Zmarły w 1993 przestępca pozostawił po sobie mnóstwo posiadłości rozsianych po obu Amerykach. Jedna z nich znajduje się w Tulum! 

Willa leży w luksusowym resorcie Tulum w Meksyku. Historia posiadłości przez lata była owiana tajemnicą, a sąsiedzi skutecznie milczeli przez lata, nie wspominając o rzekomym właścicielu. Dopiero w roku 2003, dziesięć lat po śmierci Escobara udało się ją namierzyć oraz odzyskać i zwrócić jej prawowitemu właścicielowi. 

W 2012 roku wille nabył nowojorski inwestor, który postanowił otworzyć w niej 5-gwiazdkowy hotel. Do współpracy przy projektowaniu wnętrz zaprosił architekta Lio Malca, który znany jest z kolekcjonowania dzieł sztuki współczesnej takich artystów jak Kaws, czy Jean-Micheal Basquiat. Hotel rozpoczął swoją działalność w 2015 roku. Dziś oferuje 9 ekskluzywnych pokoi, które wychodzą bezpośrednio na białą, piaszczystą plażę. W hotelu znalazł się również bar, klub, taras na dachu, basen oraz restauracje. Dodatkowo kompleks ma zostać rozbudowany o kolejne kilkadziesiąt pokoi. 

Warto zwrócić również uwagę na część przeznaczoną na SPA. Wielki basen, siłownię oraz saunę ukryto pod ziemią, nadając im nowoczesnego, minimalistycznego wyglądu.