Betonowa willa w kostarykańskiej dżungli inspirowana brutalizmem.

Choć podróżowanie w obecnej sytuacji jest znacznie bardziej trudne, niż jeszcze kilka miesięcy temu, postanowiliśmy pokazać wam niesamowitą obiekt na wynajem, który powstał w Ameryce Centralnej. Opisywana przez nas betonowa willa w kostarykańskiej dżungli została zaprojektowana przez czeskie biuro architektoniczne Formafatal.

Art Willa, bo tak została nazwano obiekt, powstała na zamówienie prywatnego inwestora, który marzył luksusowej letniej rezydencji. Elegancki obiekt wybudowano w jednym z najbardziej prestiżowych regionów Kostaryki – Playa Hermosa. Miejsce to znane jest z luksusowych hoteli i rezydencji, w których często goszczą znani biznesmeni i celebryci. Właściciel chciał aby budynek został zaprojektowany w taki sposób, by w czasie nieobecności, inwestor mógł ją wynajmować na krótkie terminy. 


Betonowa willa w kostarykańskiej dżungli zaprojektowana została przez czeskie biuro architektoniczne  Formafatal. Architekci zaproponowali nowoczesną bryłę odnoszącą się do twórczości brazylijskiego architekta Paulo Mendes da Rocha. W efekcie powstała prosta, prostopadłościenna bryła, która niemal w całości wykonana została z betonu, szkła i stali co dodaje jej brutalistycznego sznytu. Za wsparcie koncepcyjne odpowiadało biuro Refuel Work. 

Najciekawszym elementem tej ponad 570-metrowej willi jest sporych rozmiarów betonowy basen typu inifinity, który wysuwa się ponad strome, porośnięte egzotyczną roślinnością zbocze. Dzięki temu, korzystając z basenu lub będąc na tarasie goście mogą podziwiać zapierający dech w piersiach widok na Ocean Spokojny i Zatokę Papug.

Czytaj też: Domek letniskowy | Podróże | Beton | Drewno | Zieleń | Brutalizm

zdjęcia: BoysPlayNice 

projekt: Formafatal (architekt Dagmar Štěpánová), współpraca: Jan Skoupý, Zbyněk Ryška (Refuel works)