Willa Wincent w Gdyni otwiera nowe piętro! Wewnątrz bar W33

Willa Wincent to budynek, w którym można odpocząć w otoczeniu dobrej architektury i designu. Podczas Gdynia Design Days miejsce okrzyknięto najlepiej zaprojektowanym wnętrzem w Gdyni. Niedawno otwarto tam nowe piętro, na którym powstał bar W33.

Bar W33 to miejsce, w którym można zjeść śniadanie, zorganizować biznesowe spotkanie lub wydarzenie. Przestrzeń ta dostępna jest nie tylko dla gości willi, ale dla wszystkich mieszkańców i osób odwiedzających Trójmiasto.

Sala śniadaniowa i strefa barowa powstały jako naturalne uzupełnienie oferty Willi Wincent. Od początku zdawaliśmy sobie sprawę, że sama funkcja noclegowa to zdecydowanie za mało. Mając na uwadze różne metraże pokoi/apartamentów zależało nam na tym, by wszyscy goście willi czuli się komfortowo. Naszym zamiarem było stworzenie dodatkowych możliwości spędzania czasu. Wieczorny drink ze znajomymi w deszczowy wieczór, szybkie spotkanie biznesowe przy kawie czy praca w innym otoczeniu niż pokój – to między innymi te sytuacje, dla których powstały nowe przestrzenie – mówi Maciej Ryniewicz, architekt i projektant, założyciel pracowni Akurat odpowiedzialnej za wystrój Willi Wincent.

Śniadania serwowane w formie szwedzkiego stołu pełne są opcji wegetariańskich, wegańskich oraz mięsnych. Sala śniadaniowa działa od 7:30 do 10:30 w tygodniu oraz od 8:00 do 11:00 w weekendy. Wejście można wykupić w trakcie rezerwacji pokoju lub na miejscu w recepcji.


W33 to nowa przestrzeń barowa, która specjalizuje się w koktajlach. Nazwa pochodzi od adresu willi – ulicy Wincentego Pola 33. Czynne codziennie od 18:00 do ostatniego gościa miejsce nawiązuje do wnętrz barów typu speak-easy oraz ekskluzywnych transatlantyków. Całość dopełnia kaflowy kominek, który działa wyciszająco na gości udających się na drinka przed snem. Od dnia otwarcia W33 jest również wynajmowany na prywatne spotkania, liczące do 40 osób.

Mówiąc o języku form i materiałów, jest on bezpośrednim rozwinięciem pierwotnych założeń projektowych. Mamy więc bardzo jasną salę śniadaniową, która bezpośrednio nawiązuje do wystroju dolnych kondygnacji Willi. Z kolei sala barowa, podobnie jak wnętrza najwyższej kondygnacji, jest ciemniejsza, bardziej dojrzała i nastrojowa – tłumaczy architekt.

W przygotowaniu jest również ogród Willi Wincent, gdzie pojawi się przestrzeń do jedzenia na dworze, sztuka, zieleń oraz miejsce zabaw dla najmłodszych. W planach jest również kawiarnia na dachu z widokiem na morze.

Czytaj też: Gdynia | Modernizm | Wnętrza | Bar  | Kawiarnia | whiteMAD na Instagramie

fot. ONI Studio, źródło: Willa Wincent