Willa na wzgórzu. Właściciele zbudowali ją przy winnicy

Ta przepiękne willa znajduje się w Red Hill w Australii. Miejsce to znane jest przede wszystkim z produkcji uwielbianych na całym świecie win.

Zaprojektowany przez biuro Finnisa Architects dom wzniesiony został na jednym ze wzgórz pokrytych bujnymi winoroślami. Właściciele prowadzą bowiem od kilku pokoleń winnicę. Wykorzystali to architekci, którzy zaprojektowali nie tylko idealnie wpisujący się w otoczenie budynek, ale również wybrali takie materiały elewacyjne, które niczym wino, mają się szlachetnie starzeć.

Układ wnętrza zaprojektowano tak, aby latem ograniczać nadmierny dopływ ciepła do budynku, natomiast zimą zmniejszać koszty jego ogrzewania. Na uwagę zasługuje ogromny taras usytuowany z tyłu budynku. Z tarasu rozpościera się kapitalny widok na otaczającą go okolicę.

Rezydencja posiada prostą, pokrytą drewnem bryłę. Od frontu wprowadzono dodatkowo metalowe panele, które z czasem pokryją się patyną. W stonowanych wnętrzach królują odcienie bieli i szarości, które przełamane zostały elementami wykonanymi z drewna. Ciekawym dodatkiem są szklane fragmenty posadzki, które ukazują niezwykle bogatą kolekcję win w zaprojektowanej w podziemiach winnicy.

zdjęcia: Les Hams