Willa z podwodną sypialnią powstała na Malediwach. Robi wrażenie! 

Malediwy to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych archipelagów na ziemi. Nic więc dziwnego, że na rajskie wyspy zjeżdżają turyści z całego świata. Od niedawna, odwiedzający Malediwy mogą skorzystać z uroków willi The Muraka, która poza świetną lokalizacją oferuje sypialnię mieszczącą się kilka metrów pod poziomem wody.

Willa The Muraka powstała na wyspie Rangali i jest częścią kompleksu hotelowego Conrad Maldives Rangali Island resort.  Obiekt zaprojektowany został przez lokalnego architekta Ahmeda Saleem, który zaprosił do współpracy nowojorskie biuro projektowe Yuji Yamazaki. Architekci stworzyli prostopadłościenną willę, która powstała kilkaset metrów od brzegu wyspy. Do budynku dostać się można za pomocą łodzi lub drewnianego pomostu, łączącego willę z lądem.


Turyści, którzy zdecydują się odwiedzić ten nietypowy dom na wodzie będą mieli do dyspozycji trzy sypialnie, dwie łazienki, a także spory salon i dwa tarasy zlokalizowane po obu stronach budynku.  To, co najbardziej wyróżnia willę The Muraka to fakt, że niemal połowa całej jej powierzchni znalazła się pod wodą. Udało się to dzięki zastosowaniu grubych na 11 centymetrów akrylowych ścian, przez które goście mogą podziwiać piękno podwodnego świata bez potrzeby nurkowania.

zdjęcia: Justin Nicholas.