Willa zatopiona w dżungli. Powstała dla fana surfowania!

Costa Rica Treehouse, bo taką nazwę nosi ten nietypowy dom, powstał w Kostaryce. Jej właściciel, który jest surferem, marzył o willi, która będzie jak najbliżej natury i przyrody. Jak to się udało? Zobaczcie!

Costa Rica Treehouse to trzypiętrowy dom, który niemal w całości powstał z drewna. Dzięki temu jego fasada niemal idealnie wtapia się w tropikalny krajobraz. Kilka kilometrów od niej znajdziemy Playa Hermosa Beach, która uważana jest za jedną z najpiękniejszych plaż świata.

Właścicielem willi jest anonimowy inwestor ze Stanów Zjednoczonych, którego największą pasją jest przyroda i surfowanie. Właśnie dlatego wybrał tę lokalizację na wybudowanie swojego domu marzeń. Co ciekawe i jednocześnie chwalebne, przy budowaniu willi nie wycięto ani jednego drzewa.  

Projekt drewnianej willi stworzyło studio Olson Kundig Architects. Architekci zaprojektowali dom w taki sposób, by każde piętro oferowało zupełnie inne widoki. Z perspektywy parteru ujrzymy dziką dżunglę, która zasłania cały widok. Natomiast z trzeciego piętra, ponad koronami drzew rozpościera się panorama wybrzeża.