Wille, rezydencje i posiadłości ze znanych filmów. Rozpoznacie je?

Scenografia jest niebywale ważnym elementem każdego filmu, dlatego reżyserzy dwoją się i troją by zachwycić widza pięknymi willami, bogato zdobionymi rezydencjami oraz rozległymi posiadłościami. Czasem stawiają na przepych, innym razem na realizm. Wybraliśmy te filmowe miejsca, które można uznawać za najbardziej znane.

Wielki Gatsby (2013)

Nasze zestawienie otwiera fikcyjna posiadłość Jay’a Gatsby’ego rozsławiona przez superprodukcję „Wielki Gatsby” opartą na powieści Francisa Scotta Fitzgeralda. Sami jej projektanci przyznawali, że ma być Disneylandem dla dorosłych. Ma oszałamiać i zaskakiwać swoim przepychem i niebotycznymi rozmiarami. Warto zwrócić również uwagę na lokalizację. Pisarz ulokował akcję w West Egg, nieistniejącej, snobistycznej dzielnicy Nowego Jorku, która pełna jest ekskluzywnych rezydencji.

Rezydencja Wielki Gatsby

Rezydencja Buchananów Wielki Gatsby

A scene from Warner Bros. Pictures’ and Village Roadshow Pictures’ drama “THE GREAT GATSBY,” a Warner Bros. Pictures release.

Hall Wielki Gatsby

Kevin Sam w domu (1992)

Tego budynku nie trzeba nikomu przedstawiać. Można zaryzykować stwierdzenie, że jest bardziej znany niż główny bohater samego filmu. Dlatego też nie dziwi fakt, że został sprzedany za niemal 6 milionów złotych w 2012 r.

home-alone-home-zillow

Scarface – Człowiek z blizną(1983)

Fani filmów gangsterskich z pewnością kojarzą to miejsce. Zlokalizowana w Miami willa była centrum akcji filmu „Człowiek z blizną”. Szybko weszła do kanonu popkultury, podobnie jak sam film oraz jego główny bohater Tony Montana grany przez Ala Pacino.

dom-z-filmu-scarface

Scarface Mansion (1920 x 1080) 3

Sok z żuka (1988)

Film w reżyserii Tima Burtona nie może być przeciętny. Dlatego też scenografia, a co za tym idzie sam dom rodziny Maitland nie mógł być standardowy.

Beetlejuice-movie-house-in-East-Corinth-Vermont-opening

beetlejuice06

American Beauty (1999)

American Beauty niewątpliwie jest filmem, który każdy powinien zobaczyć. Jednak nie każdy zwraca uwagę na dom, w którym mieszka główny bohater. Pełen symboliki opartej na kolorach jest składową częścią pozwalającą film zrozumieć. Wściekła czerwień (drzwi), pasywny błękit (okiennice) i biel (fasada) przewijają się w filmie wielokrotnie.

MV5BMTQxNzg4NTcyOV5BMl5BanBnXkFtZTYwODA1Mzk2._V1_

oscar-worthy-homes-american-beauty_4129ff01891589879f304dd50050e91f_3x2_jpg_570x380_q85

Duma i uprzedzenie (2005)

Fikcyjna posiadłość pojawia się również w powieści “Duma i Uprzedzenie”. Jest nią wiejska rezydencja Fitzwilliama Darcy, która była wzorowana na Chatsworth House w Anglii.

pemberley-photo

James Bond – Diamenty są wieczne ( 1971)

Seria filmów z Agentem 007 obfituje w piękną architekturę i ekskluzywny design. Tak wygląda rezydencja Willarda Whyte z części „Diamenty są wieczne”. Choć może nie jest najpiękniejsza, najdroższa czy najbardziej popularna to idealnie pasuje jako forteca antagonisty lat 80.

tumblr_lmod65VRSb1qfn9k1

tumblr_lmod6lwJXt1qfn9k1

tumblr_lmod0ghggj1qg4blro1_1280

Iron Man (2008, 2010, 2013)

Pięknymi widokami na Ocean szczycić mógł się również Robert Downey Jr. który zagrał ekscentrycznego miliardera Tonyego Starka. MÓGŁ ponieważ w trzeciej części filmów o Iron Manie rezydencja została doszczętnie zniszczona. Jednak spokojnie, zniszczona została tylko w filmie!

Iron-Man-House

lego-tony-starks-mansion

z13822393Q,-Iron-Man-3-

Django (2012)

Nie zabrakło również miejsca na posiadłość Calvina Candie granego przez Leonardo DiCaprio. Jego charakterystyczna, wpasowana w film architektura pozwala na zapamiętanie go długo po zakończeniu seansu.

tumblr_m49caxBfJC1qib8qk

Zmierzch (2008)

Seria filmów o młodych wampirach stała się hitem na całym świecie. Zmierzch przyniósł międzynarodową sławę gwiazdom takim jak Robert Pattinson, Kristen Stewart czy Anna Kendrick. Jednak wartym wspomnienia bohaterem drugoplanowym był dom rodzinny Cullenów. Mieszczący się w środku lasu, nieopodal strumienia zachwycił widzów swoim tajemniczym klimatem i minimalistyczną architekturą. Dziś jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez fanów sagi o wampirach.

CullenHaus

6-seating-area2

1-hokehouse03

O jakie pozycje wzbogacilibyście wymienioną wyżej listę?