Winiarnia BRAĆ

Winiarnia BRAĆ. Nowa perełka przy ulicy Zgoda w Warszawie!

Winiarnia BRAĆ to najnowsza realizacja pracowni mode:linaTM w składzie: Kinga Kin, Paweł Garus i Jerzy Woźniak – znanej ze swoich licznych projektów z branży HoReCa. W samym sercu warszawskiego Śródmieścia, przy ulicy Zgoda, kryje się perełka winiarskiej sceny stolicy – winiarnia BRAĆ. Ten niewielki lokal o powierzchni zaledwie 27 m2 stał się wyzwaniem kreatywnym i funkcjonalnym dla projektantów. 

BRAĆ, zrodziła się z pasji jej właścicieli, którzy łącząc swoje zamiłowanie do wina oraz tradycji i kultury regionalnej, rozwinęli profesjonalną współpracę z najlepszymi polskimi twórcami. To historia (jak sami siebie określają) 3 braci, którzy oddali warszawiakom miejsce pełne polskiego wina, designu oraz grafki.

W przestrzeni tej, każdy centymetr został przemyślany ze staranną precyzją. Długi bar, wykończony monochromatyczną kontrastową płytką i delikatnymi drewnianymi zdobieniami, przyciąga uwagę gości z zewnątrz, jednocześnie stanowiąc serce winiarni.

Ważnym elementem we wnętrzu było historyczne sklepienie łukowe. Aby po wprowadzeniu niewielkiej łazienki, nie stracić jego uroku, projektanci zastosowali strategicznie rozmieszczone duże powierzchnie luster, które odbijając część suftu, tworzą go na nowo, dodatkowo optycznie powiększając przestrzeń całego lokalu. W podobny sposób potraktowali malutką łazienkę, gdzie lustrzana mozaika nadaje jej iluzyjnej przestronności oraz przestrzeń baru w całości odbijającą się w przeciwległej ścianie.

W swoim projekcie mode:linaTM postawiła na polskie marki, takie jak krzesła Paged czy szklane lampy z pieńskiej huty szkła Łużyce, a do pracy przy grafkach inwestorzy zaprosili Tomasza Opalińskiego, podkreślając swoje zobowiązanie do promocji rodzimej produkcji i talentów.

Winiarnia BRAĆ to mikrokosmos, w którym każdy detal ma znaczenie, a każdy kąt kryje w sobie historię polskiego smaku i designu. W tej niewielkiej przestrzeni odnajduje się harmonia pomiędzy elegancją a funkcjonalnością, tworząc idealne środowisko do odkrywania win i delektowania się nimi w wyjątkowym, zmysłowym klimacie.

Metryka projektu: 

Nazwa: BRAĆ 
Projekt:
mode:lina TM / www.modelina-architekci.com
Zespół projektowy:
 Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin Marzec 2024
Realizacja: 2024
Lokalizacja: ul. Zgoda 3/5, Warszawa 27 m2
Powierzchnia: 27 m2
Zdjęcia: Patryk Lewiński / https://patryklewinski.pl/

Czytaj też: Architektura w Polsce | Bar  | Restauracja  | Warszawa | Wnętrza | Modelina | Polscy projektanci

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły