Wiwat bieli! Mieszkanie w kamienicy w Warszawie

Ma 70 m kw. powierzchni, jest pełne światła i bieli. Zaglądamy do mieszkania przy Parku Łazienki Królewskie na Mokotowie w Warszawie.

Wnętrze zaprojektowali architekci z pracowni Loft Kolasiński. Mieszkanie znajduje się w kamienicy zbudowanej w 1932 r. na Mokotowie. Architekci postanowili dostosować wnętrze do współczesnych potrzeb, dlatego projekt obejmował częściową przebudowę pomieszczeń.

Jednym z głównych założeń projektu było swobodne nawiązanie do historycznego charakteru mieszkania. Projektanci chcieli, aby główną rolę grały tutaj meble dlatego wnętrze wypełnili dodatkami, które zaprojektowane zostały przez nich samych. Stół, łóżko, lustra, biblioteka, garderoba, biurka dla dzieci czy meble kuchenne i łazienkowe to właśnie projekty studio Loft Kolasiński.

Architekci nie ograniczali się tylko do mebli własnego projektu. Część z nich wykonana została przez Zbigniewa Dzitkowskiego, Woodeffect oraz Woodmaker. Wcześniejsze realizacje Loft Kolasiński dowodzą, że architekci są świadomi proponowanego designu (zobacz więcej). Projektowali wnętrza nie tylko mieszkań, ale też nietypowych nieruchomości, takich jak adaptacje industrialnych budynków, poddaszy i starych domów.  


zdjęcia: Joel Hauck