Wiwat drewno! Zaglądamy do minimalistycznego domu pod Poznaniem

Dom znajduje się na kameralnym osiedlu pod Poznaniem. Zbudowany został w formie szeregowej. Jego wnętrze zaprojektowała Magda Sipak, co na zdjęciach uwiecznił fotograf Radosław Słowik.

Zanim architektka przystąpiła do zaprojektowania wnętrz dokładnie przeanalizowała potrzeby mieszkańców. Pierwotnie przestrzeń podzielona była na otwartą strefę dzienną na parterze oraz trzy sypialnie na piętrze.

Ze względu na małą powierzchnię poszczególnych pomieszczeń zdecydowaliśmy się połączyć dwa małe pokoje tak, aby powstała komfortowa i przestronna część nocna inwestorki – tłumaczy Magda Sipak.

W założeniach projektowych najważniejsze okazało się stworzenie otwartej przestrzeni, z materiałami meandrującymi pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami, dlatego sypialnia została oddzielona od korytarza ścianką szklaną, dzięki czemu doświetlono ciemny korytarz i klatkę schodową.

We wnętrzu panuje stonowana kolorystyka. Ciepłe drewno wizualnie chłodzi biel ścian oraz szare dodatki. Aby jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń wiele mebli wykonanych zostało na zamówienie – ich wspólną cechą jest wykończenie ze szlachetnego forniru dębowego.


Ten naturalny materiał współgra z czarnymi elementami stalowymi takimi jak uchwyty, profile szklanej ściany czy balustrada łącząca podłogę parteru z sufitem na piętrze. Intensywny kolor drewna został powtórzony w krzesłach i hokerach tapicerowanych. Całość wnętrza domu pod Poznaniem uzupełniono zielonymi dodatkami. Brawa za detale!

projekt: mgr inż. arch. Magda Sipak

fot. bilbil.pl

Czytaj też: Wnętrza | Dom | Drewno | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie