Wiwat Grey Day! Wspólnie z New Balance celebrujemy szary kolor

To wyjątkowy dzień w maju, w którym New Balance celebruje legendarny szary kolor, kojarzony z marką od lat. Szary jest niezwykle wdzięcznym kolorem w zestawianiu z innymi. To swego rodzaju baza, która stwarza ogrom możliwości. Z okazji Grey Day marka New Balance przygotowała specjalne wydanie butów i odzieży oraz Moon Daze Pack.

Dziś wspólnie z New Balance doceniamy i podziwiamy przeróżne odcienie szarości. Z tej okazji nasza strona główna zyskała wyjątkową oprawę, a publikowane dziś artykuły mają wspólny mianownik – szary kolor. Dlatego wśród publikowanych tekstów znajdziecie przykłady modernistycznej architektury oraz designu z szarością w roli głównej.

Szary kolor jest uwielbiany przez projektantów i architektów wnętrz. Kolor ten doskonale komponuje się z innymi. Docenią to właściciele szarych mieszkań, w których wystarczy wymienić poduszki czy zasłony, aby nadać przestrzeni nowego charakteru. Podobnie jest z szykowaniem outfitów – szare buty, spodnie czy bluzę z łatwością można zestawić z każdą inną barwą.

O atutach szarego koloru dobrze wiedzą projektanci New Balance, którzy od dziesiątek lat tworzą buty w przeróżnych odcieniach szarości. Marka przyznaje, że jest to dla niej kolor legendarny. Świadczy o tym księga kolorów, która jest kluczowym elementem procesu projektowania New Balance od lat 80. XX wieku. Wypuszczone na rynek w tamtym dziesięcioleciu modele 990 i 574 sprawiły, że szara barwa na dobre zaczęła być kojarzona z New Balance.

Kiedy w 1982 roku reprezentacja Polski zdobyła brązowy medal podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Hiszpanii, a w Dhace, stolicy Bangladeszu otwarto imponujący, szary gmach parlamentu, będący dziś ikoną późnego modernizmu, w Stanach Zjednoczonych do sprzedaży trafił model 990 New Balance, który stanowił kamień milowy w rozwoju marki. Buty kosztowały 100 dolarów, wyróżniały się wysokiej jakości, szarą, zamszową cholewką, umacniając rolę tego koloru w najlepszych sneakersach. Sto dolarów na początku lat 80. ubiegłego wieku miało dużo większą wartość niż dziś, dlatego posiadanie na nogach modelu 990 dla wielu było symbolem statusu.


W taki sposób skromny, szary kolor stał się największą gwiazdą w palecie barw New Balance. Każdego roku marka przygotowuje specjalne wydania butów, aby uczcić kolor będący jej synonimem.

W 2023 r. dla fanów New Balance i wielbicieli szarości marka przygotowała coś ekstra. Oprócz szarych wydań wielu flagowych modeli (między innymi 574, 990 czy 991) i odzieży, New Balance zaprezentował wydanie Moon Daze, którego inspiracją jest Księżyc. Naturalny satelita Ziemi pokazuje pełne spektrum szarości. Moon Daze Pack ma zachęcać do spoglądania w przyszłość, pobudzać wyobraźnię i fantazję. Co by było, gdyby but New Balance był pierwszym sneakersem na Księżycu? Jak prezentowałby się w marsjańskim krajobrazie? Moon Daze Pack to cztery różne modele – 550, 580, 9060 oraz More Trail – każdy w innym odcieniu szarości odzwierciedlającym różne fazy i wygląd Księżyca. Całość możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej oraz na oficjalnej stronie TUTAJ. Niech żyje szarość! 

źródło: materiały prasowe New Balance

Czytaj też: Buty | Kolekcja | Bluza | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

Artykuł sponsorowany.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły