Wiwat kolory! Zaglądamy do mieszkania na Łazarzu w Poznaniu

Wnętrze zaprojektowała Agnieszka Liguz. Mieszkanie znajduje się w starej kamienicy na Łazarzu w Poznaniu.

Architektka miała sporo pracy. Postanowiła, że całkowicie zmieni oblicze mieszkania, dlatego zaproponowała zmianę położenia ścian działowych, tworząc nowe przestrzenie. Prace nie były łatwe bo mieszkanie znajduje się w starej kamienicy na terenie historycznego kwartału dzielnicy o nazwie Johow-Gelände. Obecnie cała kamienica jest już odnowiona.

To atrakcyjne miejsce do życia. W ostatnich latach dzielnica Łazarz przechodzi wizualną transformację. Z mieszkania blisko jest do największej w Polsce palmiarni z 1911 roku, a obok znajduje się zabytkowy park Wilsona. Póki co z mieszkania korzysta właściciel, ale przestrzeń sporadycznie wynajmuje, dlatego powstała antresola, która stanowi dodatkową przestrzeń do spania. Stworzenie antresoli było możliwie dzięki wysokości pomieszczeń, która wynosi aż cztery metry. W sumie mieszkanie ma 40 m kw. powierzchni plus dodatkowe 8 m kw. antresoli.

Podczas przebudowy największe zmiany można zobaczyć w sypialni. W miejscu starej ściany z drzwiami stanęła szklana ściana, co wizualnie połączyło przestrzeń pokoju dziennego i sypialni.


Architektka zdecydowała się na proste i ponadczasowe rozwiązania. W mieszkaniu króluje biel, którą ożywiono kolorowymi dodatkami. Widać to w barwach sofy oraz części kuchennej. Mieszkanie ożywiają też wiszące lampy, które zdobią kolorowe, szklane klosze. Czujne oko fana designu dostrzeże tutaj sofę Klematisar od Sandic Sofa oraz oryginalne meble z lat 60. i 70. Całość bardzo dobrze prezentuje się na tle podłogi Arbiton, która ułożona została w klasyczną jodełkę.

Mimo stosunkowo niewielkiej powierzchni udało się stworzyć otwartą przestrzeń, bez poczucia ciasnoty. Brawo!

źródło: Agnieszka Liguz (www.agnieszkaliguz.com)

Czytaj też: Poznań | Kamienica | Mieszkanie | Wnętrza | whiteMAD na Instagramie