Wiwat róż! Projekt butiku Oh La La od młodych projektantek

Projekt koncepcyjny butiku przygotowały Magdalena Młynarska i Sofiia Lantsova z pracowni FAMM Design. Projektantki wykorzystały wyraziste kolory, ale w stonowanej, gradientowej wersji. Główną rolę we wnętrzu mają bowiem odgrywać produkty.

Duet projektantek przygotował koncepcyjny projekt butiku odzieżowego. Wnętrze jest przestronne i minimalistyczne. Całość utrzymana została w delikatnej, cukierkowej tonacji. Tak zaprojektowana przestrzeń z powodzeniem mogłaby mieścić restaurację czy bar. Na podłodze znalazła się biała żywica epoksydowa, która została połączona z kultowym lastryko. Podłogę przecinają listwy ozdobne w kolorze różowego złota. Wnętrzem rządzi gradient – jasna podłoga stopniowo przenika w ciemny sufit. Efekt udało się osiągnąć sięgając po oświetlenie, którym rozjaśniono wybrane fragmenty wnętrza.

Ściany zostały w całości pokryte tapetami wielkoformatowymi. Przymierzalnie zaprojektowane zostały za ryflowaną kasą i wykonane zostały z płyt gipsowo-kartonowych. Pomieszczenia wykończono połyskliwym tynkiem dekoracyjnym o chropowatej fakturze.

Dużym plusem jest odsłonięta podłoga. Część wieszaków została przyczepiona do ścian i sufitu, dzięki czemu podłoga nie jest zastawiona zbędnymi meblami i łatwiej ją czyścić. Metalowe wieszaki nawiązują barwą do listew zatopionych w posadzce.


Pod sufitem zawieszono dekoracyjne kompozycje z suchych traw i liści. Podobne kompozycje oddzielają lustra umocowane symetrycznie po obu stronach pomieszczenia. Wnętrze oświetlają białe oprawy wiszące, szynowe oraz kinkiety marki Aqform.

Projekt brał udział w konkursie Light up! With AQForm. Redakcja magazynu whiteMAD postanowiła przyznać mu wyróżnienie. O wynikach konkursu informowaliśmy w artykule TUTAJ.

Czytaj też: Sklep | Wnętrza | Witryna sklepowa | Oświetlenie | Lampy | whiteMAD na Instagramie

źródło: AQForm