Włoska marka Qeeboo projektuje dla OPPO. Efektem unikalny design!

Nowoczesne technologie wyróżnia przemyślane wzornictwo, które ma wyróżniać produkt na rynku. Prawdziwa magia dzieje się jednak wtedy, kiedy producent technologii do współpracy zaprosi projektantów, którzy słyną z tworzenia kolorowych produktów do wnętrz! Tak jest w przypadku OPPO, które nawiązało współpracę z marką Qeeboo, założoną przez Stefano Giovannoni – włoskiego architekta i projektanta przemysłowego.

Marka Qeeboo słynie z nietypowego podejścia w projektowaniu przedmiotów. Ta założona w 2016 marka specjalizuje się w tworzeniu oryginalnych przedmiotów, które mają zabawną i często ironiczną formę. Te najlepsze mogliśmy oglądać na targach Salone del Mobile 2023 w Mediolanie w kwietniu tego roku. Portfolio Qeeboo powiększyło się o kolejne, kolorowe produkty. Tym razem marka stworzyła je z myślą o użytkownikach smartfonu OPPO Find N2 Flip, którym umożliwia personalizowanie urządzenia i wyrażenie swojej osobowości.

Każdy, kto zna projektowe dokonania Qeeboo, wie, że projektanci marki zaskakują na każdym kroku. Odważnie łączą kolory, bawią się formą i łamią stereotypowe wyobrażenie przedmiotów do domu. Dzięki nim świat nabiera barw! Producent telefonów, marka OPPO zaprosiła Qeeboo do współpracy nad zaprojektowaniem tapet oraz etui dla smartfona OPPO Find N2 Flip. Efektem jest stworzenie zestawu czterech tapet i etui, które w wyrazisty sposób podkreślają indywidualizm.

Tapety oraz etui zostały odpowiednio nazwane oraz zyskały symbolikę: królewski błękit goryla Kong (symbol rodziny i ochrony), szafranowa żółć kaktusa Saguaro (siła i wytrwałość), neonowa zieleń królika Rabbit (miłość i szczęście), pomarańczowy koloryt psa Scottie (pocieszny i wierny zwierzęcy towarzysz). Wspomniany goryl, królik, pies i kaktus to jedne z ikon marki Qeeboo, która od lat wykorzystuje ich wizerunki w swoich projektach.


Zestawienie kolorowych tapet i etui pozwala nadać smartfonowi zupełnie nowy wygląd. Co ciekawe, tapety przygotowano w formacie gifów, dlatego barwne grafiki ożywają kiedy korzystamy z telefonu. Z takich tapet mogą korzystać posiadacze OPPO Find N2 Flip, którzy kupili smartfon już wcześniej. Wystarczy wejść na stronę OPPO x Qeeboo i kliknąć specjalny link udostępniony na dole strony. Następnie należy wybrać tapetę i pobrać ją na swój smartfon. Po pobraniu tapeta będzie widoczna w galerii urządzenia, gdzie będzie można ją ustawić jako tapetę na ekran zewnętrzny.

Tworząc animowane tapety i etui dla smartfona Find N2 Flip, wykorzystaliśmy szeroką gamę kolorów oraz ikony, które są znakiem rozpoznawczym Qeeboo. Przy projektowaniu na nowo naszych najbardziej kultowych kreacji świetnie się bawiłem, ale muszę przyznać, że było to dla mnie również duże wyzwanie – wspomina Stefano Giovannoni, dyrektor kreatywny i założyciel Qeeboo.

Wideo, z którego dowiedzie się, jak wyglądała praca projektowa nad stworzeniem etui i animowanych tapet:

Kolejnym ukłonem w stronę osób ceniących unikalny design jest konkurs OPPO Find N2 Flip Cover Screen Design Awards. Wydarzenie odbywa się w ramach nawiązanej współpracy z uczelniami artystycznymi NABA Academy w Mediolanie oraz UDIT University School of Design and Technology w Madrycie. W ramach konkursu twórcy cyfrowi mają zaprojektować statyczną lub animowaną tapetę z myślą o ekranach smartfona. Ten ostatni oprócz głównego posiada pionowy ekran zewnętrzny, który pozwala wyświetlać więcej powiadomień i ułatwia sterowanie urządzeniem bez konieczności otwierania smartfona. Przesłane projekty oceniać będzie profesjonalne jury, na którego czele stanie Stefano Giovannoni.

Połączenie dwóch marek OPPO i Qeeboo, a zarazem dwóch dziedzin – nowych technologii i sztuki, zaowocowało powstaniem produktów, które łączą funkcjonalność oraz ikoniczne wzornictwo. Mamy nadzieję, że animowane tapety i etui przypadną użytkownikom do gustu i dopełnią ich styl – powiedziała Eliza Li, OPPO Europe Chief Marketing Officer.

O tym, że połączenie kreatywności twórców z nowoczesną technologią przynosi niecodzienne rozwiązania przekonaliśmy się już za sprawą Zulu Kukiego. Ten interdyscyplinarny artysta z Polski słynie z projektowania butów, które drukowane są w drukarkach 3D. Zulu Kuki specjalnie dla OPPO zaprojektował i wydrukował obudowę smartfona OPPO Find 2N Flip. Sam projekt obudowy został udostępniony za darmo, dlatego taką obudowę może wydrukować każdy. Naszą rozmowę z Zulu Kukim oraz link do pliku umożliwiającego wydrukowanie obudowy znajdziecie klikając TUTAJ. Z kolei więcej o smartfonie OPPO Find 2N Flip dowiecie się z naszego artykułu TUTAJ.

źródło zdjęć: OPPO, redakcja whiteMAD

Czytaj też: Technologia | Detal | Ciekawostki | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie

Queeboo podczas targów Salone del Mobile 2023 w Mediolanie:

Artykuł sponsorowany.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły