Nowoczesny dom nad jeziorem Kierskim. Tutaj przemyślano każdy detal

W miejscowości Chyby pod Poznaniem, w otoczeniu drzew i bliskości jeziora, powstało kameralne osiedle dziesięciu domów – eko rezydencji dla fanów dobrej architektury i designu. Jeśli chcesz mieć nowoczesny dom nad jeziorem to podpowiadamy, jak może wyglądać – zaglądamy do jednego z nich.

Domki budowano w technologii litego drewna bez udziału środków chemicznych oraz bez użycia kleju do budowy ścian nośnych, stropów, czy ścian działowych. Bryły zaprojektowali architekci z pracowni NO Architekci. Z kolei za wnętrza prezentowanej eko rezydencji w Chybach odpowiada pracownia EV Architects. Powstała tutaj elegancka, przytulna przestrzeń utrzymana w kolorach bieli, grafitu i jasnego surowego drewna.

Ten naturalny surowiec zdominował wnętrze, dostrzec go można na podłogach, dzięki czemu przestrzeń jest wyjątkowo przytulna.  Budynek składa się z części pół prywatnej na parterze: gabinetu, siłowni, garderoby, spiżarni, łazienki, pokoju gościnnego, toalety, kuchni, salonu połączonego z jadalnią i tarasu. Architekci zachowali czytelny podział i część prywatną zaprojektowali na piętrze. To właśnie tam znalazła się główna sypialnia z prywatną łazienką właścicieli i dwiema garderobami. Dodatkowo na piętrze umieszczono dwa pokoje dziecięce i łazienkę.

nowoczesny dom nad jeziorem


Dzięki zaprojektowanym dużym przeszkleniom wnętrza są pełne naturalnego światła. Połączenia materiałowe pojawiające się we wszystkich pomieszczeniach i podkreślają spójny charakter wnętrz. Rezydencje zostały zaprojektowane w systemie domu inteligentnego z możliwością zdalnej obsługi m.in. kominka, zasłon i regulacji temperatury. W całej realizacji dobrano specjalne energooszczędne urządzenia.

Czytaj więcej: Wnętrza | Drewno | Minimalizm | Apartament | Dom

Nowoczesny dom nad jeziorem sfotografował Tom Kurek, projekt wnętrz: EV Architects

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły