Wnętrza BNP Paribas Securities Services w Warsaw Spire

BNP Paribas Securities Services jest jednym z najemców w wieżowcu Warsaw Spire. Biuro spółki zaprojektowała pracownia Massive Design, za system informacji wizualnej odpowiedzialna była Grupa Advertis.

W przypadku powierzchni biurowej zajmującej 4 000 m kw. szczególnie ważny jest przejrzysty podział przestrzeni. We wnętrzach BNP Paribas Securities Services spójna kompozycja, dopracowana do najmniejszego detalu wyznacza charakter i funkcję poszczególnych stref. Oryginalny styl pomieszczeniom wspólnym nadaje kolorystyka, dobór mebli oraz oświetlenia, elementy dekoracyjne podwieszone pod sufitami, a także grafiki na szybach i lacobelach pokrywających ściany. Na szczególną uwagę zasługują aranżacje kantyn, które zaprojektowane zostały w różnych konwencjach, ale każda tworzy konsekwentną, przemyślaną całość. W procesie doboru stylistyki aktywnie uczestniczyli pracownicy.

Przestrzenie otwarte cechuje prostota i zestawienie stonowanego grafitowego tła z bielą i zielenią elementów dekoracyjnych, mebli oraz nośników informacji wizualnej.

Biuro oznakowane jest za pomocą tablic podwieszanych z nazwami działów, semaforów informacyjnych z opisem sal konferencyjnych i pomieszczeń socjalnych oraz tabliczek umieszczonych na specjalnie wygospodarowanych salach spotkań – mówi Aldona Strup z Grupy Advertis. Ponadto zakres prac Grupy obejmował szkło lakierowane na biało, wyklejanie przeszkleń oraz wnętrz wybranych pomieszczeń kompozycjami z folii, zaprojektowanymi przez Massive Design oraz wykonanie napisów przestrzennych z plexi. Szkło w przestrzeni biurowej pełni nie tylko funkcje ozdobne, ale również użytkowe, zastępując pracownikom firmy klasyczne tablice informacyjne.

W projekcie przewidziano dużą liczbę sal konferencyjnych, ozdobionych dedykowaną fototapetą nawiązującą do nazwy pomieszczenia. Biuro zostało również wyposażone w wyciszone, klimatyzowane oraz w pełni mobilne pomieszczenia do spotkań. Tego typu nowoczesne rozwiązania są odpowiedzią na potrzebę wymiany informacji, efektywnej współpracy, oraz dobrej komunikacji między poszczególnymi działami firmy.

Największa uwagę przykuwa korytarz, którego ściana na całej długości pokryta została czarnym szkłem. Kolejnym oryginalnym elementem jest trójwymiarowa instalacja pokrywająca jedną ze ścian. Jest to autorski projekt Massive Design, wcielony w życie przez Grupę Advertis.

Biuro BNP Paribas Securities Services zajmuje przestrzeń trzech pięter w budynku B kompleksu Warsaw Spire.

zdjęcia: materiały prasowe

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły