Wnętrze dla młodego singla. Zaglądamy do mieszkania w Gdańsku!

Wnętrze dla młodego singla powstało na jednym z gdańskich osiedli. Projektowanie niewielkich mieszkań z zachowaniem ich pełnej funkcjonalności i przy dobrej estetyce wnętrza nie jest wcale zadaniem łatwym. Uwzględniając fakt że najbardziej popularny metraż zakupu mieszkań waha się między 40-55m2, zaprojektowanie ciekawej, charakterystycznej przestrzeni tej wielkości to wyzwanie którego podjęła się Aleksandra Kuza z pracowni Element A Studio z Gdyni.

Projekt wnętrza dla młodego singla, oparty jest na prostych formach, ponadczasowym wzornictwie, stonowanej palecie barw i przystępnym budżecie. Wnętrze ma klasyczny deweloperski układ łączący salon z kuchnią, 2 niewielkie pokoje w których powstała sypialnia i gabinet oraz łazienkę. Przy niewielkim metrażu i ograniczonym budżecie, najważniejszy etap stanowiły założenia projektowe dotyczące funkcji wymaganych przez klienta, zastosowanie rozwiązań optycznie powiększających przestrzeń i kontrola budżetu. W efekcie powstała jasna, nowoczesna przestrzeń z ciekawymi detalami w postaci elementów stolarskich, luster czy oświetlenia.


Niewielki aneks kuchenny został dobrze rozplanowany z zachowaniem wszystkich funkcji a jego główną ozdobą stała się lampa Ramko Echo. Jadalnię od kuchni oddziela ażurowy, prosty panel wykonany przez stolarza który wprowadza geometryczną formę i w słoneczne dni ciekawie rozprasza światło. W niewielkim salonie znajduje się jadalniany kącik który oświetla lampa Umage Asteria i zdobi obraz autorstwa MyMy View.  Reszta salonu to biblioteczka i kącik wypoczynkowy. W przestrzeni pojawiają się rzeźby i grafiki dobrane do stylu wnętrza. W holu od wejścia wrażenie robi olbrzymie lustro autorskiego pomysłu projektantki, które wykonał stolarz.

Sypialnia i gabinet zaprojektowane są w stonowanych kolorach tej samej palety która tworzy resztę wnętrza co wzmacnia spójny odbiór całości. W łazience powraca motyw koła w zastosowanym okrągłegym lustrze. Zastosowano tu płytki w stylu lastryko marki Arcana Stracciatella. Całość projektu wzbogacają świetnie skomponowane z wnętrzem dodatki, które podkreślają jego charakter a które dobrała stylistka Anna Salak z asortymentu sklepów Lumann Design i Bardach Store. Sesję wnętrza wykonała Martyna Jabłońska-Makowska z Martyna Soul Studio. Wnętrze jest doskonałym przykładem estetycznej, dobrze zaprojektowanej przestrzeni w przystępnym budżecie.

Szukasz estetycznych dodatków od polskich projektantów do Twojego wnętrza? Znajdziesz je w naszym sklepie: www.sklep.whitemad.pl  

Czytaj też: Wnętrza | Meble | Gdańsk | Mieszkanie | Minimalizm | Polska

Projekt wnętrza elementa_studioarchitektury
Fotograf Martyna Soul Studio
Stylizacja sesji Salak Anna