Wnętrze domu jednorodzinnego w Sierosławiu

Wnętrze domu jednorodzinnego w Sierosławiu. Elegancja i naturalne materiały!

Wnętrze domu jednorodzinnego w Sierosławiu to połączenie odcieni ciemnego grafitu z drewnem o ciepłej, miodowej tonacji. Spacer po dwukondygnacyjnym budynku zaczynamy od wiatrołapu, gdzie motywami przewodnimi wnętrza są drewniane lamelki na suficie oraz mikrocement na ścianach.

Z wiatrołapu możemy udać się do otwartej części dziennej, części technicznej lub do gabinetu. Gabinet został zaprojektowany nie tylko jako miejsce do pracy, ale również jako przestrzeń do odpoczynku – charakterystycznym elementem pomieszczenia jest kącik z leżanką oraz stolikiem. Przechodząc do części dziennej mijamy klatkę schodową. Jedna z jej ścian wykonana została z bloczków 3d włoskiego producenta, które wraz z oknem połaciowym mają za zadanie doświetlić powierzchnię schodów.

Część dzienna w formie otwartej przestrzeni łączy funkcję trzech pomieszczeń – pokoju dziennego, jadalni oraz kuchni. Przecięcia płaszczyzn sufitu oraz posadzki, podkreślają charakter każdej z wymienionych funkcji. Naturalne drewno pojawia się na suficie nad sofą, na stole jadalnianym, czy zabudowie kuchni. Wzrok przykuwa owalna wyspa, której blat zaprojektowano z naturalnego kamienia. Przy części dziennej znajduje się również łazienka, w której wnękę prysznica ukryto za ścianą umywalki.Wnętrze domu jednorodzinnego w Sierosławiu


Niemal całe pomieszczenie pokrywa mikrocement. Na piętrze znajdziemy m.in. sypialnię z garderobą oraz łazienkę. W sypialni, w stosunku do pozostałych pomieszczeń, postawiono na zdecydowanie ciemniejszą, niemal męską kolorystykę. Pufiaste łóżko, nawiązujące tkaniną do sofy na parterze, oraz roślinność ocieplają wnętrze. W narożniku pomieszczenia zaprojektowano toaletkę, która dopełnia całość kompozycji. Jak wam się podoba zaproponowane przez architektów wnętrze? Dajcie znać w komentarzach!

Nazwa projektu: Wnętrze domu jednorodzinnego w Sierosławiu
Kategoria: Wnętrza
Powierzchnia: 129,1 m2
Data realizacji: 11/2022
Zespół: architekt Sebastian Marach
Współpraca: MAST. studio

O architektach:
YONO ARCHITECTURE to autorska pracownia projektowa architekta Sebastiana Marach,
specjalizująca się w architekturze oraz architekturze wnętrz. Pracownia realizuje projekty na terenie całej Polski.
Więcej projektów i realizacji YONO ARCHITECTURE znajdziecie w naszym serwisie klikając TUTAJ: https://www.whitemad.pl/?s=Yono

Czytaj też: Architektura w Polsce | Wnętrza | whiteMAD na Instagramie  |Dom jednorodzinny

źródło: YONO ARCHITECTURE