Wnętrze domu na warszawskich Zawadach
. Spójrzcie na schody!

Wnętrze domu na warszawskich Zawadach przenosi do innej rzeczywistości. Tu łączy się polska tradycja z orientalnym sznytem. Tę unikatową przestrzeń zaprojektowała Magdalena Lechowicz ze studia Dream Space. Zdjęcia wykonał Paweł Biedrzycki z pracowni Kąty Proste.

Miejsce, gdzie przestrzeń jest równie ważna jak jej funkcjonalność. Jaspis, to projekt stworzony dla rodziny ceniącej sobie zarówno wygodę, jak i nieszablonowy design. Inspiracją do stworzenia tego miejsca, stały się cechy kamienia “jaspis”. Symbolizuje on wsparcie, wyciszenie i wewnętrzną harmonię. Inspiracje te znalazły swą formę odzwierciedlenia w każdym detalu projektu tego domu.

Wnętrze łączy w sobie elementy etniczne, dalekiego wschodu z nowoczesnymi detalami, tworząc unikalną przestrzeń. Połączenie surowości z przytulnością, które emanuje spokojem i pozytywną energią. Ręcznie zacierane ściany, naturalna faktura starego drewna i cegły. Etniczne elementy ozdobne i orientalne detale, dodają mu ciepła i autentyczności.

Wyjątkową częścią domu są specjalnie zaprojektowane schody, nazwane przez mieszkańców “rzeźbą”. Znajdują się one w centralnym punkcie domu, który pełni nie tylko funkcję praktyczną. Jej unikalny kształt pozwala na swobodny przepływ energii, tworząc wrażenie ciągłego ruchu i zmiany. Ręcznie wykonane stopnice o obłym kształcie nadają charakteru i elegancji, a parawan ze starego drewna dodaje orientalnego uroku.

Posadzka z mikrocementu, starej cegły, czy też starego drewna, pozwala na poczucie zróżnicowanych faktur. Duże przeszklenia na parterze zapewniają bliskość z otaczającą naturą.


Szczególną uwagę zwrócono na strefę jadalni. Głównym elementem wystroju jest zaprojektowany na zamówienie ciężki dębowy stół z ławą. Tworzy to niesamowity klimat do długich i rodzinnych posiłków, podczas których można cieszyć się bliskością z wszystkimi domownikami. To właśnie tu rodzinne spotkania nabierają wyjątkowości.

Gabinet oraz kuchnia zostały subtelnie oddzielone przeszkleniami, zachowując jednocześnie spójność przestrzeni.

Kuchnia, jako serce domu, emanuje etnicznym urokiem, łącząc w sobie tradycyjne i nowoczesne elementy. Duże przeszklenie oddziela ją od reszty domu, pozwalając na wpływ naturalnego światła, podkreślającego piękno detali. Ręcznie wykonane płytki ścienne oraz stara cegła na podłodze, tworzą atmosferę wiejskiej chaty. Z kolei blat kuchenny wykonany z betonu dodaje surowości i nowoczesności. Zabudowany okap oraz murowany kredens, zapewniają funkcjonalność bez naruszania estetyki, a wyspa z drewnianym blatem dodaje ciepła i naturalności. Całość kompozycji idealnie oddaje pragnienie inwestorów, łącząc w sobie rustykalny urok z wygodą nowoczesnego życia.

Sypialnia, jako oaza regeneracji i nabierania sił, została stworzona z myślą o komforcie i spokoju. Właściciele domu zapragnęli połączyć w jednej przestrzeni sypialnię, garderobę oraz łazienkę. Podniesiony sufit pozwolił odsłonić elementy konstrukcji dachu i wyeksponowanie starego drewna, które jest obecne w całym domu. Przechodnia garderoba stanowi doskonałe rozwiązanie, łącząc sypialnię z łazienką, zapewniając jednocześnie funkcjonalność i estetykę. Wentylator z drewnianym wykończeniem dodaje charakteru, tworząc atmosferę sprzyjającą wyciszeniu i relaksowi.

W pokojach dziecięcych pojawiły się żywe kolory i wymarzone przez młodych mieszkańców elementy, takie jak: ścianka wspinaczkowa z trapezem oraz funkcjonalna przestrzeń do nauki.

Wnętrze tego domu emanuje ciepłem i spokojem, spełniając zarówno potrzeby codziennego życia, jak i pragnienia estetyczne jego mieszkańców. To miejsce, które nie tylko zaprasza do relaksu i odpoczynku, ale także inspiruje i otacza pozytywną energią, wspiera harmonijne relacje i witalność jego mieszkańców, zapraszając ich do odkrywania nowych doświadczeń w rodzinnej atmosferze.

Projektem oraz jego realizacją zajęło się studio architektoniczne Dream Space  – Magdalena Lechowicz. Nadrzędne wartości tego studia to spójne połączenie człowieka, przestrzeni i natury. Zgodnie z mottem pracowni “Architecture to Heal”, ważne jest, by tworzyć świadome i zrównoważone projekty. Przestrzenie, które promują życie w zgodzie z naturą. Miejsce do życia i pracy dla lepszego zdrowia i samopoczucia. Jak wam się podoba wnętrze domu na warszawskich Zawadach?

Projekt i tekst: Magdalena Lechowicz /  Dream Space  / https://www.instagram.com/dream_space_architecture/
Dekorator wnętrz: Magdalena Nowakowska
Zdjęcia: Kąty Proste/ Paweł Biedrzycki  / www.katyproste.pl

Czytaj też: Architektura w Polsce | Warszawa | Wnętrza | Dom jednorodzinny | Polscy projektanci | Drewno

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły