Wnętrze domu w małopolsce. Architekci świetnie dobrali kolory i faktury.

Prezentujemy wam kolejny wspaniały projekt od polskiej pracowni IN prowadzonej przez architektkę Dianę Żurek oraz architekta Bartosza Girka. Tym razem kreatywny duet zaprojektował wnętrze domu w małopolsce, które rozkocha w sobie wszystkich fanów minimalizmu i oszczędnych form. 

Wnętrz domu w małopolsce ma ponad 150 metrów kwadratowych.  Architekci połączyli subtelne, ciepłe szarości z oryginalnymi fakturami, które pomimo swoich monochromatycznych barw, dodają wnętrzom eleganckiego dynamizmu.“Otwarta w całości przestrzeń została wydzielona za pomocą centralnie ustawionej bryły, która stała się jednocześnie sercem domu – kuchnią, a nowy układ ścian działowych pozwolił na subtelne rozdzielenie stref bez wymykania ich. Geometria kształtuje tu całe wnętrze tworząc funkcjonalny układ, opakowany w surowe, jednak bardzo ciepłe materiały. Kształty pojawiają się w postaci półek, mebli, okładzin ściennych.” – mówi architektka Diana Żurek


We wnętrzu dominują wspomniane szarości: betonowe, posypane terrazzo z nutą światła. Jednak najważniejszym elementem jest satynowe drewno o intensywnym usłojeniu, pojawiające się w różnych ilościach w każdym z pomieszczeń i przechodzącym na wyższe piętro. Drewno ujawnia się także w formie detalu, subtelnie wykańcza okiennice i w jasnym odcieniu pojawia się na fragmentach zabudowy. Perełkami są tu także meble, wyważone, proste z kolorystycznym akcentem, także w fantazyjnych kształtach, nadających pomieszczeniu nutę figlarności.  Kolory ziemi łączą się ze złotymi detalami, tworząc przestrzeń z mocą i charakterem.

Mieliśmy już przyjemność opisywać jedną z prac zespołu IN, przy okazji projektu “Schowaj to pod łóżko. Ta kawalerka w Krakowie ma zaledwie 25 metrów kwadratowych. Możecie o nim przeczytać TUTAJ. 


IN to autorskie studio projektowe Diany Żurek i Gutka Girka zajmujące się kompleksowym projektowaniem wnętrz oraz grafik komputerowych. W swoich wnętrzach duży nacisk kładą na funkcjonalność oraz estetykę, a także starają się wprowadzać w nie magię sztuki, za pomocą własnych koncepcji artystycznych oraz dzięki współpracy z licznymi artystami. Prowadzą także blog, w którym lirycznie opisują swoje podejście do architektury, sztuki i designu, próbując zintegrować osobiste obserwacje z projektowaną przestrzenią.

Diana Żurek, architekt – Absolwentka Politechniki Krakowskiej, kształcąca się także na uczelni Politecnico di MIlano we Włoszech na wydziale architektury. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w znanych biurach architektonicznych za granicą w tym Kengo Kuma, Tokio oraz Cobe, Kopenhaga.W Polsce zajmowała się również projektowaniem wystaw muzealnych, m. in. współtworząc prestiżowy projekt wystawy “Dama z Gronostajem” w MNK. Pozwoliło jej to poznać sposoby na szukanie rozwiązań niestandardowych i niebanalnych, posiadających indywidualny klimat i nastrój.  Długoletni związek z branżą mody oraz fotografii pozwolił jej na poznanie tajników produkcji sesji zdjęciowych, w tym  przygotowywania scenografii dla firm komercyjnych. Prywatnie pasjonuje się grafiką użytkową, designem i pisarstwem starając się implementować swoje zainteresowania w projekty, aby nadać im spersonalizowany charakter, nie tylko poprzez aranżacje, ale także identyfikację graficzną. Projektując czerpie inspiracje z japońskiego stylu, a także przełomu  dwudziestolecia międzywojennego i modernistycznego tła.

Bartosz /Gutek/ Girek, architekt – ukończył wydział architektury na Politechnice Krakowskiej. Studiował również w Portugalii i we Włoszech na wydziale architektury i urbanistyki, poznając europejskie standardy, co wykorzystał w swojej pracy dyplomowej uzyskując ogólnopolskie i międzynarodowe wyróżnienie. Pracował w cenionych biurach architektonicznych takich jak Dominique Perault, Paryż oraz NL Architekt, Amsterdam. W Polsce zajmował się głównie branżą architektoniczną, uczestnicząc przy projektach budynków jednorodzinnych i użyteczności publicznej. Do projektowania podchodzi w niezwykle pragmatyczny i solidny sposób, wyszukując najbardziej efektywnego rozwiązania pod względem funkcjonalnym i użytkowym, przedstawiając oba te czynniki w nowoczesnej, interesującej formie dostosowanej do celu. Jest ogromnym pasjonatem miasta i społeczeństwa i ich wzajemnych korelacji, dlatego w każdym projekcie nawet w najmniejszej skali, stara się tworzyć z myślą o ludzkim użytkowaniu przestrzeni, za pomocą prostych lecz nie monotonnych brył i  autentycznych elementów.

Czytaj też: Wnętrza | Dom jednorodzinny | Warszawa | Architekt | Meble

lokalizacja: małopolska
projekt: Diana Żurek, Bartosz Girek
rendery: IN / www.come-in.pl