Wnętrze domu w Raciborzu. Królują tu szarości i rośliny

Dom P to projekt przygotowany i zrealizowany przez architektów pracowni krea.tina. Architekci zaprojektowali elewację oraz wnętrze domu. Efektem jest funkcjonalna przestrzeń, która powstała dla czteroosobowej rodziny.

Klient zwrócił się o pomoc projektową dla budynku w stanie surowym. Prosta nowoczesna bryła z dwuspadowym dachem czekała na wykończenie. Głównym założeniem projektowym było stworzenie domu minimalistycznego, bez zbędnych dekoracji, ale również tworzącego przyjemne i przytulne skojarzenie.

W budynku dokonano analizy elementów betonowych, które mogą zostać wyeksponowane we wnętrzu, z myślą o wykorzystaniu elementów betonowych w części zewnętrznej. Celem było osiągnięcie spójności wnętrza z zewnętrzem. Elementy betonowe zostały wykorzystane w zagospodarowaniu terenu, w postaci schodów terenowych, płyt posadzkowych oraz wylewanych na miejscu fragmentów ogrodzenia. Całość została dopełniona naturalnym drewnem na fragmentach elewacji budynku oraz na całości tarasu ogrodowego.

Uzupełnienia zielone w postaci wysokich traw oraz krzewów stworzyły razem z domem spójną całość o minimalistycznym, ale domowym charakterze – opisują autorzy projektu.

Wykończenie części wewnętrznej jest spójne z charakterem uzyskanym na zewnątrz. Udało się stworzyć przestronne i funkcjonalne wnętrze z dużą ilością światła. Pomieszczenia są doświetlone za sprawą dużej ilości przeszkleń, ale również dzięki jasnej kolorystyce wnętrz.


Miejscowo zastosowano przełamania ciemnymi akcentami, drewnianym wykończeniem oraz surowym betonem. Monochromatyczne barwy stanowią tło dla dużej ilości roślin oraz grafik wykonanych przez córkę właścicieli. Projekt zakładał dopracowanie każdego detalu oraz szczegółu wszystkich pomieszczeń, co zostało dopilnowane przy pracach wykończeniowych.

Wnętrze domu jest przytulne i funkcjonalne. Proste i minimalistyczne przestrzenie przeplatają się z przedmiotami codziennego użytku dzięki czemu wszyscy domownicy czują się w tutaj swobodnie.

źródło: krea.tina

Czytaj też: Dom jednorodzinny | Wnętrza | Minimalizm | Beton | whiteMAD na Instagramie