Wnętrze inspirowane obrazami

Wnętrze inspirowane obrazami poznańskiej artystki Katarzyny Malinowskiej.

Wnętrze inspirowane obrazami poznańskiej artystki Katarzyny Malinowskiej zostało zaprojektowane przez architektkę Magdalenę Świerczyńską ze Studia Podrys. Inwestor pozostawił wolną rękę projektantce, która wykorzystała okazję tworząc wnętrze pełne kolorów i faktur. Szukając punktu wyjścia do tego projektu postanowiła zainspirować się malarstwem. Wielobarwność mieszkania jest odzwierciedleniem charakteru malarstwa artystki. Jej obrazy, choć inspirowane naturą, wychodzą daleko poza realizm. Za pomocą ulubionych kolorów kreśli abstrakcyjne pejzaże inspirując się zapamiętanymi widokami gór, łąk i chmur.

Zastosowanie odcieni różu, zieleni i błękitu stworzyło dom odważny oraz przytulny. Architektka wykorzystała mocne kolory w celu uzyskania ciepłego wnętrza podkreślając przestrzeń i najlepsze cechy tego mieszkania. W projekcie znajdziemy wzorzyste tapety, lastryko, złote dodatki oraz soczyste kolory. Oczywiście w mieszkaniu nie mogło zabraknąć również obrazów artystki. Projekt zakłada konsekwentne wykończenie całego domu w zbliżonej kolorystyce.Wnętrze inspirowane obrazami


Na parterze znajduje się kuchnia oraz duży salon. W tych pomieszczeniach zastosowano najodważniejsze kolory i materiały. W materiałach wykończeniowych przeplatają się tutaj odcienie zieleni oraz różu. Natomiast na piętrze znajdziemy spokojniejsze barwy. W części wejściowej oraz kuchennej zastosowano na podłodze oraz części ścian, białe lastryko z kolorowym wypełnieniem. W salonie wykorzystano deskę warstwową. Na uwagę zasługuje zabudowa meblowa wykorzystująca frezowane fronty wyglądające jak lamele oraz różowa zabudowa sufitowa wraz ze ścianami podkreślające miejsce na obrazy w salonie. 

W części nocnej na pierwszym piętrze przeważa zieleń z błękitem. Sypialnia ma być miejscem pełnym spokoju i służyć wyciszeniu.  Tutaj zastosowano meble o prostej formie i tapetę, która kształtuje charakter sypialni. W łazience natomiast wykorzystuje się zielone płytki tworzące geometryczny wzór oraz tapetę w delikatnym różu. Wnętrze tworzy niebanalną całość dla odważnych.

O architektach: 
Studio Podrys to biuro projektowe, które zostało założone w kwietniu  2019 roku.  Celem pracowni jest projektowanie architektury oraz wnętrz funkcjonalnie oddających charakter i zapotrzebowanie klientów. Wcześniej doświadczenie projektowe Magdalena Świerczyńska, założycielka pracowni, zdobywała w Polsce i we Włoszech. 

Czytaj też: Wnętrza | Dom jednorodzinny | Poznań | Meble | Sztuka


Studio Podrys
https://www.facebook.com/podrys.studio/ / https://www.instagram.com/studio.podrys/
Katarzyna Malinowska
https://www.instagram.com/katarzynam_
Funkcja: Dom jednorodzinny dwulokalowy
Lokalizacja: Poznań, Szczepankowo
Powierzchnia użytkowa: 103,90 m2
Projekt: Wnętrze inspirowane obrazami poznańskiej artystki Katarzyny Malinowskiej / 2020, w trakcie realizacji
Autor: mgr inż. arch. Magdalena Świerczyńska, Studio Podrys
Wizualizacje:  Marcin Świerczyński