Wnętrze koi zmysły. Mieszkanie w Warszawie obok Łazienek

Jest nieduże bo ma 45 m kw. Mieszkanie w Warszawie znajduje się w budynku w sąsiadującego z Łazienkami. Za jego projekt odpowiada pracownia KODO.

Kluczem wygodnej aranżacji mieszkania stały się w tym przypadku zmiany w układzie deweloperskim lokalu. Pomniejszenie łazienki i przebudowa korytarza pozwoliły na uzyskanie dużego dziennego pomieszczenia, łączącego salon, kuchnię i korytarz. Wrażenie większej przestrzeni potęguje otwarcie sypialni i wydzielenie jej z zastosowaniem lekkiego szklanego przepierzenia ze szprosami, z szarą, sięgającą podłogi zasłoną, zapewniającą prywatność. Wprowadzone modyfikacje podyktowały rozwiązania funkcjonalne, takie jak umieszczenie pralki i suszarki w zabudowie korytarzowej czy wygospodarowanie miejsca na tapicerowane siedzisko w holu.

Projektując wnętrze wykorzystano ponadczasowe rozwiązania. Mieszkanie urządzone zostało w stylu delikatnego glamour. Projektanci postawili na biel oraz subtelne odcienie szarości. Biel zdobi ściany, drzwi i wyznacza przeszklenia. Z kolei szarość widać w zabudowie kuchni, sypialni i holu oraz w tekstylnych dodatkach. Grafitowe zasłony, szare proste fronty mebli, strukturalne poduszki, szklane ozdoby stanowią subtelne przełamanie stonowanego, neutralnego tła.

Warto też zwrócić uwagę na przeszklenie w loftowym klimacie. Dzięki dwuskrzydłowym drzwiom sypialnia została otwarta na salon co optycznie powiększa przestrzeń.


Aby ożywić przestrzeń wykorzystano dodatki w kolorze złota, które w przemyślany sposób sygnalizują swoją obecność we wszystkich strefach mieszkania. Złote elementy znajdziemy w postaci armatury, uchwytów, wykończenia mebli, w ramach luster czy designerskich opraw oświetleniowych – stanowiących oryginalną ozdobę pomieszczeń. Korespondują z nimi dekoracyjne sztukaterie, wprowadzając klasyczny element do nowoczesnej, minimalistycznej przestrzeni.

Parterowe mieszkanie znajduje się w kompleksie Rezydencja Łazienki Park w Warszawie. W sumie składa się z salonu z aneksem kuchennym, sypialni, holu, łazienki i balkonu.

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Warszawa | Loft | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie

źródło: KODO (projekty i realizacje wnętrz)