Wnętrze pełne energii i elegancji

Wnętrze pełne energii i elegancji. Zaglądamy do 113-metrowego mieszkania w Gdyni!

Wnętrze pełne energii i elegancji – tak w kilku słowach można opisać najnowszą realizację autorstwa Agaty Brach z pracowni Agata Brach Architekt.  Wnętrze w tej realizacji miało być wyraziste i nowoczesne. Właścicielom zależało jednocześnie na tym, aby było przytulne, funkcjonalne i aby mogli, po ciężkim dniu pracy, zrelaksować się w dobrze zaprojektowanej przestrzeni. Nie bali się mocniejszego koloru! W odpowiednim połączeniu tego typu rozwiązania mogą dodać wnętrzu zarówno elegancji, jak i młodzieńczej energii.

W strefie wejściowej wita nas geometryczny wzór na posadzce, pojemna zabudowa meblarska z podświetloną strefą do siedzenia oraz duże lustro powiększające optycznie to dość wąskie pomieszczenie. Całość wydzielona została suwanymi, pół przeziernymi drzwiami.

Projekt całego wnętrza zaczął się od kuchni. Młoda wielbicielka Maine Coonów wiedziała od razu, że jej marzeniem była kuchnia w odważnym kolorze głębokiej zieleni. Bardzo lubię takich inwestorów otwartych na kolory. Zieleń to pogodny, odprężający kolor, dający jednocześnie poczucie bliskości z naturą i świeżości. Ładnie ożywi wnętrze i będzie świetnym motywem przewodnim w tej otwartej strefie salonu połączonego z aneksem kuchennym. Dużo czasu zajęło nam dopasowanie odpowiedniego kamienia na sporej wielkości wyspę kuchenną. Doskonałym wyborem okazał się nietuzinkowy marmur z włoskiej firmy Santamargherita, który scalił całość przestrzeni kuchennej i dodał tej strefie niebanalnej elegancji.


Po przeciwnej stronie aneksu kuchennego mamy strefę wypoczynkową z wolnostojącym kominkiem i rozłożystą sofą. W tej strefie znalazło się miejsce również na sporej wielkości zabudowę meblarska na książki i dodatki. Na suficie został podwieszony projektor zamiast klasycznego telewizora. Musztardowy fotel vintage zyskał swoje drugie życie i jest ulubionym miejscem wypoczynku dla kociego członka rodziny. Podłoga została wykończona przepiękną dębową jodłą francuską.

Na piętro, które jest strefą prywatną prowadzą kręte białe schody zabiegowe. Znajduje się tu osobna przytulna strefa dla właścicieli domu- sypialnia z dwiema garderobami i łazienka z sauną. Wygodne łóżko i długa niska zabudowa meblarska wzdłuż linii okien stworzyła doskonałe miejsce do wypoczynku. Całość dopełnia pastelowe wezgłowie z tapetą z motywem florystycznym London Art. Nie zapomnieliśmy też o kąciku dla Pani domu wygodnej toaletce z lustrem. Do łazienki wchodzimy przez szklane drzwi zastosowaliśmy tu również wyraziste kolory dzięki tapecie London Art.

Florystyczne akcenty bujnej roślinności mają za zadanie przywoływanie wspomnień z dalekich egzotycznych podróży inwestorów. Całość dopełniają biel i geometryczne wzory kafla podłogowego w połączeniu z ciepłym drewnianym fornirem. Strefę z miską ustępową oddzieliliśmy białym metalowym przepierzeniem. W łazience mamy strefę prysznica z sauną suchą prawdziwa gratka na zimne zimowe wieczory.

Poza tą strefą mamy osobne dwa pokoje, łazienkę oraz strefę pralni z suszarnią. Kolejna łazienka to wnętrze, które przyciąga uwagę kolorem terakoty przepięknych płytek Biscuit Terra włoskiego producenta i wzorem lastryko wszystko dopełnione drewnianymi akcentami dodających całej strefie ciepła.

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom powstała nowoczesna przytulna i charakterystyczna przestrzeń spełniająca wszelkie oczekiwania domowników.

PRODUKTY WYKORZYSTANE W ARANŻACJI:

Niektóre z wykorzystanych mebli i dodatków znajdziecie również w sklepie whiteMAD: www.sklep.whitemad.pl 

O pracowni: 
Agata Brach Architekt – jestem absolwentką Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Gdańskiej. Swoją samodzielną drogę z projektowanie rozpoczęłam w 2007 roku. Pracownia zajmuje się zarówno przestrzeniami komercyjnymi jak i prywatnymi. To co mnie inspiruje to zmienność tematyczna i wyzwania projektowe. Różnorodność styli i osobowości ludzi, których mam przyjemność poznawać poszerza horyzonty i spojrzenie na architekturę wnętrz i uwrażliwia na ludzkie potrzeby. Więcej projektów i realizacji Agaty Brach znajdziecie na jej stronie internetowej: https://www.ab-architekt.pl

Projekt: Agata Brach Architekt autorska pracowania projektowa / https://www.ab-architekt.pl
Foto: INKADR (Natalia Kaczmarek) / https://www.inkadr.pl

Czytaj też: Architektura w Polsce | Wnętrza | Mieszkanie | Metamorfoza | whiteMAD na Instagramie | Gdynia

 

 

 

 

 

 

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły