Wnętrze robi wrażenie. Dwupoziomowy penthouse w Gdańsku

Jego powierzchnia wynosi 98 m kw. Dwupoziomowy penthouse znajduje się w inwestycji Deo Plaza w Gdańsku. Kto w nim mieszka? Tego jeszcze nie wiadomo. Apartament można bowiem kupić.

Apartament położony jest w atrakcyjnej lokalizacji. To historyczne serce Gdańska. Jego mieszkańcy będą mogli cieszyć się widokiem na Motławę, Bazylikę Mariacką czy Stare Miasto. Tomasz Modzelewski z firmy MO Real Estate, który zajmuje się jego sprzedażą zdradza, że cena za penthouse wynosi 6,5 mln zł i mimo sporej ceny cieszy się zainteresowaniem.

Zaprojektowanie wnętrza powierzono architektom z pracowni KaCeDe Pracownia Projektowa. Apartament zyskał luksusowe wykończenie. Zadbano tu o każdy detal. Przestrzeń jest kompletnie wykończona, można tu zamieszkać z dnia na dzień.

Strefa dzienna znalazła się na parterze i składa się z salonu, części jadalnianej oraz aneksu kuchennego. Ten ostatni powstał z wykorzystaniem zabudowy firmy Siematic. Architekci wybrali stonowaną kolorystykę, która nawiązuje do barw natury. Biel ścian ocieplają drewniane elementy oraz szlachetne materiały. W łazienkach wykorzystano armaturę marek Antonio Lupi i THG Paris. Ciekawostką są meble, które wykończono bursztynem. Ten detal nie pozostawia wątpliwości, jesteśmy w Gdańsku!

Na piętro prowadzą drewniane schody ze szklaną balustradą. Są kręte i mają rzeźbiarską formę. W górnej części znalazła się sypialnia, której integralną częścią jest łazienka. Wolnostojąca wanna została ustawiona w taki sposób, aby podczas kąpieli można było podziwiać stare zabudowania za oknami. Duże przeszklenia kadrują atrakcyjne widoki na tętniący życiem Gdańsk i sprawiają, że Stare Miasto niemal przenika do środka. Całość wieńczą taras i balkon, z których widać całą Motławę.

Tomasz Modzelewski

Z tego miejsca można podziwiać przepiękną panoramę Gdańska, w tym wieżę Ratusza Miasta Głównego oraz wieżę Bazyliki Mariackiej. Widok ten jest imponujący, a dodatkowo u stóp mamy rzekę Motławę. Kolejnym elementem, który zrobił na mnie duże wrażenie, jest przeszklony taras, który może pełnić funkcję ogrodu zimowego, pozwalając właścicielom cieszyć się nim przez cały rok. Duże wrażenie wywarła również otwarta przestrzeń apartamentu. Dzięki temu, że jest to dupleks, można uzyskać bardzo wysoką przestrzeń z niesamowitym widokiem, co daje imponujące wrażenie i czyni apartament unikatowym – mówi Tomasz Modzelewski, Chief Executive Officer w MO Real Estate.

Takie warunki ceni coraz więcej klientów. Niedawno pisaliśmy o rekordowej kwocie za penthouse w Gdańsku, który kosztował niemal 25 mln zł (artykuł znajdziecie TUTAJ). Inwestorzy zdają sobie sprawę z wartości nowych mieszkań w tak atrakcyjnych lokalizacjach.

Analizując rynek mieszkań luksusowych, możemy zaobserwować, że sprzedaż tych nieruchomości rośnie z roku na rok. Istnieje wysoki popyt na luksusowe lokalizacje, zwłaszcza w Trójmieście, gdzie klienci poszukują nieruchomości z pięknym widokiem. Wzrasta także zainteresowanie nieruchomościami nadmorskimi lub położonymi bardzo blisko morza, jak np. Yacht Park. Oprócz lokalizacji, zauważalny jest również trend kupowania większych apartamentów. W przeszłości górna granica powierzchni wynosiła 150 m kw., teraz obserwujemy wzrost zainteresowania lokalami o powierzchni nawet do 500 m kw. Ta zmiana wskazuje na dostosowanie się deweloperów do nowych potrzeb rynku, który coraz mniej jest zdominowany przez inwestorów kupujących mniejsze mieszkania (40-70 m kw.), a coraz bardziej przez klientów zainteresowanych większymi przestrzeniami mieszkalnymi, o powierzchni od 150 do nawet 500 m kw. – dodaje Tomasz Modzelewski.

Przyszli mieszkańcy gdańskiego apartamentu będą też mogli korzystać z udogodnień, które oferuje budynek. To między innymi strefa spa oraz basen.

źródło: MO Real Estate

zdjęcia: Tom Kurek

Czytaj też: Gdańsk | Apartament | Ciekawostki | Polecane | whiteMAD na Instagramie

 

Artykuł sponsorowany.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły