Wołodymyr Zełensky z LEGO

Wołodymyr Zełensky z LEGO. Dochód ze sprzedaży wesprze Ukrainę!

Wołodymyr Zełensky z LEGO wraz z koktajlami Mołotowa to pomysł, na który wpadł jeden z prywatnych dystrybutorów klocków LEGO: Citizen Bricks. Citizent Bricks od lat specjalizuje się w odtwarzaniu ważnych światowych wydarzeń poprzez konstrukcje z klocków LEGO. Tym razem postanowił stworzyć przywódcę Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego oraz tzw. koktajle Mołotowa, które następnie sprzedał, a d0chód z akcji przeznaczył na rzecz Ukrainy. Figurki sprzedały się w mgnieniu oka, a twórca zebrał w ten sposób ponad 16.000 dolarów, czyli niemal 70.000 złotych. 

Figurka “Wołodymyr Zełensky z LEGO” to akcja zainicjowana przez Citizen Bricks. Sprzedawcy jednego ze sklepów handlujących klockami LEGO postanowili przyjść do pracy w dzień wolny i wspólnie stworzyć coś, co następnie może zostać sprzedane, by wesprzeć Ukrainę.

“Jak zapewne zauważyliście, minifigi zostały wyprzedane niemal natychmiast. Zrobiliśmy ich jak najwięcej gorączkowych 24 godzinach, a załoga Citizen Bricks robiła je w dniu wolnym od pracy. Wiemy, że niektórzy próbowali je zdobyć i nie udało im się tego zrobić. Mamy nadzieję, że nadal rozważają bezpośrednią darowiznę na rzecz odpowiedniej organizacji non-profit  – czytamy na instagramowym profilu Citizen Bricks 


Sprzedaż online rozpoczęła się 5 marca od koktajlu Mołotowa za $10 miniaturowej figurki Wołodymyra Zełenskiego za $100. Obecnie firma współpracuje z ukraińskim Ministerstwem Zdrowia, celu zapewnienia medycznych pakietów ratunkowych i innych materiałów pomocniczych, które są potrzebne ukraińskiemu wojsku i cywilom.

Nie tylko Citizen Bricks, jako niewielki detalista wspiera Ukrainę. Duński koncern LEGO największy producent zabawek na świecie zareagowała na rosyjską inwazję na Ukrainę. Reakcja firmy obejmowała wstrzymanie dostaw do swoich sklepów w Rosji i przekazanie 16,5 miliona dolarów na pomoc za pośrednictwem Fundacji LEGO.

Lubicie LEGO? My uwielbiamy! Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, przeczytaj również:

-INWESTOWANIE W LEGO BARDZIEJ OPŁACALNE NIŻ  ZŁOTO. CIEKAWE WNIOSKI EKONOMISTÓW!
R2-D2 Z KLOCKÓW LEGO. NOWY ZESTAW MA 2314 ELEMENTÓW! 
-POWSTAŁY PIERWSZE KLOCKI LEGO Z ODZYSKANYCH BUTELEK. 
-LAMBORGHINI Z LEGO W SKALI 1:1. ZESTAW SKŁADA SIĘ Z 400.000 ELEMENTÓW! 

-OBRAZ VAN GOGH’A Z KLOCKÓW LEGO. ZESTAW MA 1552 ELEMENTÓW!
-LEGO BOTANICAL. EKOLOGICZNA KOLEKCJA DLA MIŁOŚNIKÓW ROŚLIN I KWIATÓW
-KOLOSEUM Z LEGO. TO NAJWIĘKSZY ZESTAW LEGO W HISTORII! 
-LEGO REZYGNUJE Z FOLIOWYCH OPAKOWAŃ. ZASTĄPI JE PAPIER!
-IKEA I LEGO ŁĄCZĄ SIŁY. POWSTAŁY PUDEŁKA, IDEALNE DO BUDOWY DOMKÓW
-KASK, JAK Z KLOCKÓW LEGO. ŚWIETNIE WYGLĄDA I CHRONI ŻYCIE!

Czytaj też: Sztuka | Kultura | LEGO | #SolidaritywithUkraine | whiteMAD na Instagramie

 

źródło: https://www.instagram.com/citizenbrick/?utm_source=ig_embed&ig_rid=d87868de-b783-4b1e-9d81-3ceb6689066f