fot. Agnieszka Potoczna

Wro Fashion Foto. Wystawa fotografii mody we Wrocławiu

Wystawa Wro Fashion Foto jest już otwarta. Można ją oglądać w DH Renoma we Wrocławiu. To jedyne tego typu wydarzenie w Polsce, które łączy świat mody i fotografii. Tegoroczna, szósta już edycja opatrzona została motywem przewodnim „Metropolis”.

Do udziału w wystawie agencja modelingowa SPOT Management zaprosiła 15 fotografów, którzy tworzą w obszarze fotografii mody i fotografii ludzi. Zadaniem artystów było przygotowanie zdjęcia, które interpretuje zarówno motyw przewodni, jak i fotografię modową. Twórcy mieli do dyspozycji zarówno stylizacje dostępne w butikach DH Renoma, jak również świetne zaplecze specjalistów: wizażystów, stylistów i fryzjerów. 

Ewolucja Wro Fashion Foto pokazuje, że jest on narzędziem aktywizacji całego środowiska związanego z branżą modową na Dolnym Śląsku. Wizażyści, styliści, fotograficy chcą dać upust swoim pomysłom i artystycznym wizjom, a wystawa daje im taką możliwość. Jest odskocznią od codziennej pracy, czasem zbyt sztampowej i powtarzalnej.  

Podczas eventu przedstawiono wszystkich twórców i wszystkie osoby zaangażowane w projekt. Głos zabrał również Łukasz Kania z firmy CMC Photo, który mówił o idei zmiany w sposobie myślenia o fotografii chcąc nadać jej charakter  sztuki użytkowej. Modelki i modele otrzymali upominki od palarni kaw Czarny Deszcz oraz marki kosmetycznej SAELA, zaś specjalne podziękowania wręczono partnerom: firmie EPSON, CMC Photo oraz Empikowi.

W tym roku partnerzy wydarzenia zdecydowali się na uhonorowanie pracy i zaangażowania dwóch fotografów. Butik Showroom 203 wręczył swoją nagrodę w postaci vouchera na zakupy – powędrowała ona do Zuzy Gałczyńskiej, zaś Empik wręczył nagrody książkowe fotografce Annie Koniecznej. Tradycyjnie wieczór obfitował w konkursy dla gości poprzedzone wnikliwą analizą oglądanych fotografii. 

Efekty pracy fotografów oraz ich ekip będzie można oglądać do 10 czerwca 2019 w DH Renoma, a następnie wystawa zostaje przeniesiona do Dolnośląskiego Centrum Filmowego, gdzie odbędzie się kolejny wernisaż połączony z projekcją filmu związanego z fotografią.  W DCF wystawę będzie można oglądać do 10 lipca 2019. Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Po zakończeniu wystawy wydruki zdjęć przekazane zostaną Fundacji Na Ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową, która zlicytuje je na swoich licytacjach. 

Magazyn whiteMAD jest patronem medialnym wydarzenia.