Wrocław jakiego nie znacie na zdjęciach Krzysztofa Dębniaka

Wrocławski pasjonat fotografii Krzysztof Dębniak przez ponad 500 dni fotografował nawet najmniej znane zakątki jednej z wrocławskich wysp na Odrze. Dzięki temu uwiecznił na zdjęciach wszystkie 173 ulice, place, wybrzeża czy parki. Teraz efekty tej wyjątkowej foto-wyprawy może podziwiać każdy z nas.

Wspomniana wyspa składa się z pięciu części: Nadodrza, Ołbina, Placu Grunwaldzkiego, Kleczkowa i Ostrowa Tumskiego otoczonych wodami Odry. Na tym niewielkim obszarze można znaleźć w sumie aż 130 ulic, 11 placów, 1 aleja, 4 bulwary, 3 wybrzeża, 2 ronda, 4 parki i 18 mostów. Krzysztof Dębniak postawił sobie ambitne zadanie, aby nie tylko sfotografować je wszystkie, ale też na każdym zdjęciu uchwycić coś wyjątkowego.

W każdym z tych miejsc starałem się znaleźć coś interesującego (lub przynajmniej ładnego), co mogłoby stanowić temat kolejnego zdjęcia. Ukończenie całego projektu zajęło mi 1,5 roku niekończących się spacerów i wędrówek – mówi Krzysztof Dębniak.


Postępy w tworzeniu projektu można było obserwować na Instagramie i Facebooku “The Companion” oraz internetowej mapie, która była aktualizowana na bieżąco. Wszystkie zdjęcia z wyspy można zobaczyć klikając tutaj a następnie warto samemu udać się w podróż po wrocławskiej wyspie ich szlakiem.

tekst: Tomasz Kobylański

zdjęcia: Krzysztof Dębniak, The Companion

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły