Wrocław: studentki ASP plotą siatki maskujące dla Ukrainy

O akcji poinformowała Wiktoria Wieczorek na grupie “Pomoc dla Ukrainy – Wrocław i okolice” na Facebooku. Siatki maskujące trafią do osób walczących na froncie.

Akcja pomocowa trwa od kilku dni. Zapoczątkowała ją studentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, która pochodzi z Ukrainy. Skontaktowała się ona ze stroną ukraińską, aby zdobyć listę potrzebnych przedmiotów. Jedną z nich są właśnie siatki maskujące. Takie siatki maskujące stanowią realną pomoc w walce.

Pomysł tworzenia siatek maskujących spodobał się dr hab. Dominice Sobolewskiej, która udostępniła przestrzeń pracowni przy ulicy Traugutta i zebrała materiały. Do plecenia siatek maskujących wykorzystywane są między innymi materiały pochodzące z zapasów uczelni. Wcześniej korzystali z nich studenci Scenografii. Studentki zbierały też tkaniny od znajomych z uczelni oraz szukały tkanin w sklepach z odzieżą używaną.

O tym, że potrzebują więcej materiałów poinformowała Wiktoria Wieczorek na Facebooku. Studentka zaznaczyła, że potrzebne są naturalne tkaniny. “Ważne, żeby nie był to pliester, który bardzo łatwo się topi” – napisała na Facebooku.


Chętni mogą przekazywać tkaniny w odcieniach zieleni (oliwka, khaki i kolory podobne). “Mogą to być stare ubrania, pościele, zasłony, koce, wszystko” – dodała Wiktoria Wieczorek. Więcej informacji na grupie na Facebooku TUTAJ.

Czytaj też: Wrocław | Ukraina  | #SolidaritywithUkraine | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

zdjęcia: Wiktoria Wieczorek, źródło: Pomoc dla Ukrainy /Facebook, wroclaw.pl