Wrocław: zbudują schronisko dla bezdomnych kobiet

Schronisko dla bezdomnych kobiet na Tarnogaju we Wrocławiu zbudowane ma zostać do 2021 r. Będzie tam mieszkać 80 osób. Projekt schroniska powstał w pracowni ISBA grupa projektowa.

Obiekt powstanie na terenie dawnego cmentarza protestanckiego św. Bernardyna oraz dawnego cmentarza gminy Tarnogaj. Zaprojektowany przez architektów z pracowni mm studio budynek będzie parterowy. Projektanci zaproponowali plan o kształcie zbliżonym do litery H. To przemyślana decyzja. Obiekt podzielony będzie na pięć bloków i zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W sumie jego powierzchnia wyniesie 1215 m kw.

Pierwszy z bloków pomieści 17 czteroosobowych pokoi oraz trzy, z którego korzystać będą mogły osoby niepełnosprawne. W drugim bloku zaplanowano powstanie łazienki, aneksu kuchennego, umywalni i toalet. Trzeci blok składać się będzie ze świetlicy funkcjonującej również jako jadalnia. W czwartej części znajdą się pomieszczenia biurowe, gospodarcze i gabinet lekarski. Pralnia, suszarnia, magazyny i pomieszczenia techniczne znajdą się w ostatniej części.

Budowa placówki ma zakończyć się w 2021 r.

wiz. ISBA grupa projektowa, źródło: materiały prasowe UM Wrocław