materiały prasowe

“Przy Ptasiej” – nowy apartamentowiec we Wrocławiu

Rusza nowa inwestycja mieszkaniowa we Wrocławiu. “Przy Ptasiej” – bo tak inwestor nazwał inwestycję, powstanie na Przedmieściu Odrzańskim, u zbiegu ulic Ptasiej i Podwórcowej. Ma ona wpisywać się w nowe oblicze Nadodrza – dzielnicy położonej w centrum stolicy Dolnego Śląska, z atrakcyjnymi terenami zielonymi i długą historią.

Na początku XIX wieku Nadodrze było dzielnicą małych fabryk i zalążkiem ośrodków handlowych z nieharmonijnie rozplanowanymi kamienicami. Obecna zabudowa – nieznacznie zniszczona w czasie II wojny światowej – odznacza się charakterystycznymi czynszówkami z II poł. XIX wieku. W tej rewitalizowanej i dynamicznie rozwijającej się części Wrocławia i2 Development rozpoczął kolejną inwestycję u zbiegu ulic Ptasiej i Podwórcowej. Budynek, oddalony od wrocławskiego Rynku zaledwie kilkuminutowym spacerem, wyróżnia prosta bryła i elegancka elewacja. Dzięki konsultacjom przeprowadzonym z konserwatorem zabytków, deweloper zastosował materiały oddające charakter dawnej zabudowy miejskiej.

Na siedmiu kondygnacjach zaplanowano 4 lokale usługowe w parterze oraz 68 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni – od 20 do 40 m kw. Dzięki możliwości dowolnego łączenia lokali, każdy z przyszłych mieszkańców będzie mógł indywidualnie rozplanować swoją przestrzeń do życia.

„Przy Ptasiej” powstaje obok dwóch innych inwestycji i2 Development – „Pomorskiej 44” oraz „Kaszubskiej 9”. Deweloper niebawem odda do użytku przyszłych mieszkańców oba budynki – niemal wszystkie lokale zostały już wyprzedane.

Na duże zainteresowanie naszymi inwestycjami wpływ ma charakter dzielnicy i atrakcyjna lokalizacja – bliskość Wyspy Słodowej, Ostrowa Tumskiego oraz zachęcające do odpoczynku w ciszy i spokoju tereny zielone. Widzimy potencjał Nadodrza, dlatego zainwestowaliśmy w teren przy ul. Ptasiej – tłumaczy Marcin Misztal, wiceprezes zarządu i2 Development SA.

Deweloper planuje zakończenie inwestycji „Przy Ptasiej” na II kwartał 2017 roku.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły