nowa ekspozycja w Forum Designu / Hotel Cracovia

Wspieraj lokalne sklepy! Akcja Summer Shopping Days

Na początku lipca akcja Summer Shopping Days wystartowała w Warszawie, następnie w Poznaniu. Teraz czas na kolejne miasta. Już w piątek 24 lipca akcja Summer Shopping Days odbędzie się w Krakowie. Następne we Wrocławiu (31 lipca) i Trójmieście (7 sierpnia). 

Summer Shopping Days to “święto zakupów” skupione na lokalnych sklepach, butikach, concept store’ach z ubraniami, butami, designem, kosmetykami, książkami, roślinami i innymi oryginalnymi rzeczami. Wszystkie sklepy biorące udział w akcji szykują wielkie obniżki, akcje promocyjne i wiele atrakcji. W wybranych miejscach na gości czekać będzie welcome drink w postaci piwa Bud, Prosecco lub koktajli.

W Krakowie, 24 lipca akcja obejmie m.in. Forum Designu, miejsce które jest pomostem łączącym tradycyjny showroom z koncepcją bezpośredniego obcowania z twórcą oraz ideą Designu. Zakupimy tu produkty polskich projektantów mody i sztuki użytkowej oraz uznanych marek i artystów. W piątek, dzięki uruchomieniu Art Sfery na łące przed Forum odbędzie się plenerowa wystawa fotografii, a następnie wyświetlanie filmu. Dla tych, którzy lubią się rozciągnąć o godzinie 13:00 darmowa lekcja jogi. A dla tych bardziej ceniących sobie wypoczynek, niż ruch barmani przyrządzą najpyszniejszą kawę i drinki w Krakowie.

Kolejne sklepy to Unikke Design & Friends pełen oryginalnej biżuterii od młodych twórców, MAPAYA z wyjątkowymi artystycznymi ubraniami w stylu boho oraz butik w skandynawskim klimacie Anna Gregory, gdzie odbędzie się spotkanie z projektantką.

Na krakowskim Kazimierzu przy Józefa warto odwiedzić Szpeje, mały sklep vintage, z mnóstwem wyjątkowych elementów wystroju wnętrz i skorzystać z wielu promocji przygotowanych w dniu Akcji. Po ubrania i gadżety vintage można także wpaść do Lucky Girl / Original Vintage, Taki tam vintage, czy Jedna z drugą, które szykują mnóstwo atrakcji.


Warto również zajrzeć do sklepu Punca z polskim wzornictwem oraz Rzeczy Same, który tego dnia przygotuje stół pełen kwiatów oraz rzeczy związanych z roślinami i latem w specjalnych cenach. Miejsca wypełnione polską modą to także Concept Room i butik Backstage przy Rynku Głównym. Na liście nie mogło zabraknąć sklepu IDEA FIX, który od 2009 roku promuje polskie marki i polskie produkty. A na koniec warto odwiedzić Perfumerię Lu’lua oferującą zapachy niszowych, luksusowych marek, a także najwyższej jakości kosmetyki pielęgnacyjne. Magazyn whiteMAD jest patronem medialnym wydarzenia.

Lista krakowskich sklepów biorących udział w Summer Shopping Days:

Anna Gregory, Józefa 2

Backstage, Rynek Główny 12 (Pasaż 13)

Concept Room, Rynek Główny 12 (Pasaż 13)

Forum Designu, Focha 1

Idea Fix, Stradomska 16

Jedna z drugą, Józefińska 47

Lucky Girl / Original Vintage, Rynek Podgórski 2 Lu’lua Perfumeria, Józefa 22

Mapaya, Józefa 3

Punca, Krakowska 26

Rzeczy Same, Nadwiślańska 11 (lok. 336) Szpeje, Józefa 9

Taki Tam Vintage, Starowiślna 51

Unikke, Józefa 6

Więcej informacji na oficjalnej stronie wydarzenia www.shoppingdays.pl oraz profilu w serwisie Instagram (tutaj) i Facebook (tutaj).

Czytaj też: Warszawa | Kolekcja | Moda | Butik  | Biżuteria