Wszyscy je znają, ale nie wszyscy wiedzą, jak działają. Czym są podgrzewacze?

Projektanci i inżynierowie nieustannie szukają rozwiązań, które ułatwią nam codzienne funkcjonowanie i pozwolą zmienić przyzwyczajenia. Jeszcze kilkanaście lat temu palacze nie mieli alternatywy. Dziś na rynku dostępnych jest wiele podgrzewaczy tytoniu, jednym z najnowszych jest Pulze 2.0. Czym się wyróżnia? Popatrzcie!

Na wstępie zaznaczamy, że przyjmowanie nikotyny w jakiejkolwiek formie nie jest wolne od ryzyka i może prowadzić do uzależnienia. W artykule skupiamy się na designie i funkcjonalności urządzenia, które przeznaczone jest wyłącznie do użytku przez osoby dorosłe. 

Pulze 2.0 niedawno zadebiutował na polskim rynku. Urządzenie podgrzewa tytoń bez spalania go. Wewnątrz znajduje się ceramiczna listwa grzewcza, która uwalnia ciepło i sprawia, że już po 20 sekundach urządzenie jest gotowe do użycia. Listwa równomiernie podgrzewa tytoń od środka i pozwala wybrać intensywność smaku: delikatny lub intensywny. W ten sposób powstaje aerozol, który zawiera nikotynę. Tytoń umieszczony w specjalnych wkładach jest podgrzewany do 315 lub 345 stopni Celsjusza, czyli o ponad 550 stopni mniej niż podczas tradycyjnego spalania papierosów. To sprawia, że nie pojawia się przy tym dym, a ilość substancji toksycznych została zmniejszona o 96 proc. w porównaniu do tradycyjnych papierosów.

Prace projektowe nad urządzeniem trwały kilka lat. Na początku powstał model Pulze, który nie był dostępny w Polsce. Projektanci Imperial Brands dokładnie przeanalizowali to, jak z urządzenia korzystają użytkownicy. Zwrócili uwagi na jego zalety i wady, tworząc ulepszoną wersję Pulze 2.0.

Urządzenie zostało zaprojektowane jako “all in one” – to znaczy, że nie trzeba nosić ze sobą zewnętrznego akumulatora i pamiętać, by podłączać urządzenie do ładowania po każdym użyciu. Inżynierowe zmieścili akumulator i grzałkę w jednym przedmiocie, które z powodzeniem mieści się w małej kieszeni. Po jednym ładowaniu można podgrzać nawet do 25 wkładów.

Pulze 2.0 dostępne jest w trzech oryginalnych kolorach: morskim, miedzianym oraz ciemnobrązowym. Obudowę wykonano z tworzywa o eleganckiej, matowej strukturze. Urządzenie ma kompaktowy kształt i jest najmniejszym na rynku podgrzewaczem typu “all in one”. Jego front zdobi jeden przycisk oraz logo marki. Wokół przycisku umieszczono podświetlenie, które dyskretnie informuje o stanie pracy urządzenia. Dzięki niemu możemy też sprawdzić poziom naładowania baterii.


“Plecki” urządzenia są czyste, a port do ładowania baterii został umieszczony pod spodem. Ładowanie odbywa się w popularnym standardzie USB-C. Co ciekawe, na w dolnej części projektanci zmieścili też tak zwany “Quick Clean” niewielki przedmiot, dzięki któremu można usunąć z wnętrza resztki tytoniu. Takie rozwiązanie wyróżnia Pulze 2.0 od innych podgrzewaczy na rynku. 

Wkłady tytoniowe należy umieszczać od góry, a kiedy nie korzystamy z urządzenia, warto zasłonić otwór, aby do środka nie docierały zabrudzenia. Atutem urządzenia jest jego przemyślany kształt to minimalistyczna, opływowa forma, która sprawia, że przedmiot z łatwością dopasowuje się do kształtu dłoni i nie zsuwa się podczas użytkowania. 

Pulze 2.0 zapakowany jest w papierowe pudełko. W zestawie znajduje się ładowarka z przewodem oraz szczotka do głębokiego czyszczenia. Tę ostatnią warto stosować co 20 użyć. 

źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Gadżety | Technologia | Detal | CiekawostkiwhiteMAD na Instagramie

Artykuł sponsorowany.