fot. Dominik Paszliński (gdansk.pl)

„Wszystko będzie dobrze”. Polacy dodają sobie otuchy i ozdabiają okna

Akcja strojenia balkonów i okien hasłem „Wszystko będzie dobrze” zapoczątkowana została we Włoszech. Od kilku dni hasło w pojawia się na oknach i balkonach mieszkań w Polsce. Zebraliśmy kilka pozytywnych przykładów.

Transparenty na swoich balkonach wywiesiły między innymi dwie mieszkanki Nowego Portu w Gdańsku. Na pierwszym i drugim piętrze bloku pojawiło się kolorowe hasło „Uśmiechnij się, wszystko będzie dobrze”. Jego autorkami są dwie lokatorki – Justyna i Karolina. Pomysł na udekorowanie swoich balkonów kolorowymi banerami to odpowiedź mieszkanek na sytuację spowodowaną przez epidemię.

Nie chodzi tutaj o wydrukowanie gotowej planszy, ale też samodzielnie wykonanie baneru. Dlatego transparenty różnią się od siebie stylem, ale ich treść jest taka sama.

Chodziło nam o to, żeby podtrzymać ludzi na duchu w tych trudnych chwilach dla wszystkich. Świat jakby się zatrzymał i zrobił się jakoś lekko szary. Trzeba było rozchmurzyć ten świat poprzez dodanie kolorów – wyjaśnia pani Karolina.

Kolorowe napisy nie są skomplikowane. Do ich wykonania obie panie wykorzystały to, co miały pod ręką. Wykorzystały stare prześcieradło przecięte na pół.

wszystko będzie dobrze


Ja malowałam to farbami od dzieciaków koleżanka natomiast mazakami. Każda z nas miała pomoc swoich dzieci więc jakoś szybko poszło. Od momentu pomysłu do realizacji minęły dwa dni. Szczerze powiem, że bardzo mnie zaskoczyła liczba pozytywnych komentarzy obcych mi zupełnie ludzi za co bardzo dziękuję i zachęcam każdego do zorganizowania jakiejś fajnej akcji. Myślę, że przez takie rzeczy łatwiej przejdziemy to wszystko – czytamy wypowiedź pani Karoliny w serwisie Gdansk.pl.

fot. Dominik Paszliński (gdansk.pl)

Nie brakuje innych przykładów. Pokrzepiające zdjęcia można znaleźć na Instagramie i Facebooku wpisując hasztag #WszystkoBedzieDobrze:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Milena & Janek & Roman (@janekmom)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Anna Kocoj (@aniakocoj)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Anuszka Szal (@mysza.ki)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez PRYWATNY GABINET POŁOŻNEJ (@polozna_majewska)

Hasło akcji ozdobiło też ratusz w Bielsku-Białej:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez 🌿 kasia.oremus@gmail.com (@avalon_79)

Czytaj też: KoronawirusGdańsk | Mieszkanie

źródło: UM Gdańsk