Wybieramy lodówki – jak je porównywać?

Lodówka jest zdecydowanie jednym z ważniejszych urządzeń pojawiających się w kuchni. Na rynku znaleźć można jednak wiele wariantów takiego sprzętu. Jak porównywać lodówki, by wybrać tę najlepszą?

Rozmiar lodówki i zamrażarki

Kluczowe znaczenie ma rozmiar lodówki. W sklepach pojawiają się m.in. niewielkie urządzenia tego typu, o wymiarach zbliżonych do klasycznego piekarnika, jak i dwudrzwiowe, ogromne modele idealne dla dużych rodzin. Wybór odpowiedniego powinien zależeć przede wszystkim od tego, ile osób mieszka w danym budynku oraz co dokładnie ma być przechowywane w lodówce. Jeśli kochasz gotować, najlepiej sprawdzi się większy wariant, pozwalający na pomieszczenie naczyń z potrawami. W sytuacji, gdy lodówka ma mieścić tylko podstawowe produkty spożywcze, lepiej postawić na mniejszy sprzęt, który będzie zużywał mniej prądu.

W kawalerkach sposobem na oszczędność jest zwykle postawienie na małą lodówkę z wbudowaną komorą zamrażarki w środku. W domach można pozwolić sobie na zestawy, w których zamrażarka znajduje się na dole i jest osobną komorą, z własnymi drzwiami. Pozwala ona na przechowywanie dużej liczby produktów, które wymagają zachowania niskiej temperatury. Takie produkty znajdziesz m.in. na stronie internetowej https://www.sferis.pl/. Są one dostępne w wielu wariantach, dlatego z łatwością wybierzesz odpowiedni do swoich potrzeb.

Funkcjonalność lodówki

Współczesne lodówki często są wyposażone w różnego rodzaju funkcje, które pozwalają na zwiększenie ich walorów użytkowych. Mowa tu m.in. o specjalnych dozownikach na lód zamontowanych na drzwiach. Oprócz tego w nowoczesnych lodówkach często stosuje się specjalne przegrody, które pozwalają na odgrodzenie głównej komory od miejsca na sosy i podobne produkty. W ten sposób możliwe jest zachowanie świeżości jedzenia nawet pomimo częstego otwierania drzwi.

Pobór prądu

Znaczenie ma także to, ile prądu pobiera dane urządzenie. Obecnie producenci starają się, by te wartości były jak najmniejsze. Dzięki temu możliwe jest ograniczenie rachunków za prąd. Warto sprawdzić odpowiednio wcześnie, jakiej klasy jest wybierane urządzenie.

Lodówki do zabudowy

Ogromną popularnością cieszą się również lodówki do zabudowy. Pozwalają one na wkomponowanie w aranżację dowolnego wnętrza, w taki sposób, by urządzenie zupełnie nie rzucało się w oczy. Wówczas drzwi są przytwierdzane do frontu meblowego. Pozwala to na całkowite ukrycie sprzętu – jego obecność w danej kuchni zdradza tylko charakterystyczny kształt i wysokość.

Estetyka lodówki

Na rynku znaleźć można też lodówki wolnostojące. W ich przypadku producenci często stosują różnego rodzaju ozdobniki, jak np. ciekawe uchwyty czy kontraktujące elementy. Pozwalają one m.in. na stworzenie aranżacji w stylu retro. Ciekawym designem cechują się też nowoczesne lodówki. Na rynku oprócz klasycznych, białych modeli, można znaleźć również te kolorowe. Pozwalają one na dopełnienie każdej aranżacji kuchennego wnętrza, od razu przyciągając wzrok. Współczesne lodówki często są bowiem ciekawym elementem dekoracyjnym.

źródło: Materiał Partnera