Wyjątkowa sesja Balagan Studio przygotowana przez fotografów z różnych zakątków Europy

Niezwykła sesja zdjęciowa letniej kolekcji Balagan powstała w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Berlinie, Londynie i Hadze. Podczas gdy granice pozostawały zamknięte, projektantki i założycielki Balaganu, Hanna Ferenc i Agata Matlak-Lutyk, które do tej pory same odpowiadały za wizualną stronę sesji zdjęciowych postanowiły wysłać swoje projekty do fotografek i fotografów, którzy zinterpretują je na sobie właściwy sposób. W ten sposób powstał oryginalny projekt artystyczny.

Cykl Balagan Going Places jest unikalnym zapisem codzienności pierwszej połowy 2020 roku, kiedy zmęczenie i niepokój związane z pandemią odbiera energię, a jednocześnie sprawiają, że jak nigdy wcześniej doceniliśmy prostotę każdego dnia, możliwość spotkania z bliskimi, światło wiosennego słońca i budzącą się do życia przyrodę. Do udziału w projekcie Balagan Going Places zaproszeni zostali artyści, których wrażliwość i estetyka bliska jest charakterowi marki, fascynacji architekturą, inspiracją przyrodą i uważnością na detale. Cykl stworzyli: Melissa Schriek (Haga), Piotr Pietrus (Berlin), działające w kolektywie Sara i Nadia Szymańskie (Łódź), Julia Łuczywo (Warszawa), Magdalena Zielasko (Kraków) i Michaela Metesova (Londyn).
Zabawy z kolorem w mieście

W zdjęciach Melissy Schriek robionych w Hadze na pierwszy plan wysuwa się gra kolorem i ruchem. Fotografka z lekkością i dystansem dokumentuje spacer tancerki Umy Vanderpuye przez miasto. Piotr Pietrus sportretował na nieczynnym lotnisku Templehof mieszkające w Berlinie artystki, Catherine Evans z Australii, działającą na pograniczu fotografii i instalacji oraz francuzkę Joséphine Demerliac, tworzącą filmy i prace wideo. Pełna humoru sesja Julii Łuczywo, dokumentuje spacer w koralowych Leilotach po warszawskim Mokotowie. Magdalena Zielasko fotografuje przyjaciółkę z kubełkiem Champagne w swoich ulubionych miejscach Krakowa, podobnie jak Michaela Matesova, która spaceruje po Londynie z torebką Ishą. Sara i Nadia Szymańska przygotowały sesję w swoim mieszkaniu w Łodzi, tworząc intymny obraz kameralnego spotkania z przyjaciółkami.

Letnie nowości od Balagan
Na zdjęciach portretowane są nowe produkty letniej i wiosennej kolekcji Balagan. Klasyczne buty, torebki i dodatki codziennego użytku, zaprojektowane z uwagą i dbałością o każdy szczegół. Wykonane w Polsce przez lokalnych rzemieślników. Wśród nich pierwszy produkt i niekwestionowany ulubieniec – półbuty Opera w nowym błękitnym odcieniu, Leilot – udoskonalony fason znanego już czółenka Balaganu – Laila, Madeline – delikatne baleriny z paseczkiem przy kostce czy loafery Saby. W kolekcji torebka Sal Tote, codzienna, miejska torba w wygodnym kształcie shoppera, Isha, pojemna torba z klapką o subtelnym kształcie trapezu, a wśród dodatków skórzane paski, które są idealnym wykończeniem letnich stylizacji.

Zobacz również: Moda | Kolekcja | Edytorial