Wykreuj przyszłość i zgłoś projekt do konkursu Tubądzin Design Awards

Chcąc przewidzieć przyszłość, najlepiej jest ją wykreować. Architektka Oksana Shumelda zachęca projektantów do przysyłania swoich zgłoszeń do konkursu Tubądzin Design Awards, który w tym roku powiększony został o zupełnie nową kategorię – FUTURE NOW. Termin przesyłania zgłoszeń upływa 20 sierpnia!

To od nas zależy, jak przyszłość będzie wyglądać. Mamy na to wpływ tu i teraz. Rzecz lub czynność, którą wykonujemy może zmienić rzeczywistość na drugim końcu globu. Doskonale widać to w 2020 r. kiedy świat stanął przed koniecznością stawienia czoła nowym wyzwaniom.

Przyszłość nadeszła niespodziewanie i chyba dla każdego z nas była zaskoczeniem. Zjednoczeni stoimy, podzieleni upadamy. Potrzebujemy wzajemnej wiedzy, talentów, umiejętności, tworzenia i miłości. To wspaniałe, że nasi koledzy z Tubądzin Design Awards rozumieją, że architekci, projektanci i artyści to ci, którzy ulepszają i rozwijają ten świat. Dziś tworzymy przyszłość, tworzymy dla ludzi i myślimy o naszej planecie – mówi Oksana Shumelda. 

Future Now to zupełnie nowa kategoria. Pomysłodawca konkursu, Grupa Tubądzin dostrzegła konieczność stworzenia takiej kategorii w dobie katastrofy klimatycznej i pandemii koronawirusa. Nagle cały świat stanął przed koniecznością wdrożenia rozwiązań, które pozwolą nam sprawnie funkcjonować, bez konieczności zamykania gospodarek i zamykania ludzi w domach. Pandemia stała się więc wyzwaniem dla architektów i katalizatorem zmian, które pewnie i tak by nadeszły, ale musielibyśmy na nie czekać zdecydowanie dłużej.

konkursu Tubądzin


W konkursie Tubądzin Design Awards mogą brać udział zarówno początkujący, jak i doświadczeni architekci. Aby zachęcić jak najwięcej osób do udziału, architektka Oksana Shumelda przygotowała specjalne wideo, które z powodzeniem mogłoby zdobić wnętrze galerii sztuki współczesnej. Nad filmem pracowali także Mykola Molchan, Serhiy Horobets i Yury Bulka.

Termin nadsyłania zgłoszeń do kategorii Future Now upływa 20 sierpnia. UWAGA! Nie muszą to być zupełnie nowe projekty. Aby spełnić wymagania regulaminowe (regulamin dostępny jest na stronie TUTAJ w zakładce “o konkursie”), można przesłać prace wykonane już kilka miesięcy temu. Jest jedno „ale”, jeśli chcecie zgłosić taki projekt warto na niego spojrzeć z perspektywy czasu i pamiętać o wyzwaniach stojących przed nami w przyszłości. Być może wystarczy tylko kilka zmian w projekcie domu czy budynku użyteczności publicznej, aby oddawał ducha zmian i świadczył o wizjonerskim podejściu autora do swojej pracy.

Magazyn whiteMAD jest patronem medialnym wydarzenia. Nasza redakcja również wybierze swój ulubiony projekt, który opublikowany zostanie na łamach naszego kwartalnika.

Aktualizacja: Ze względu na duże zainteresowanie nową kategorią konkursu organizator zdecydował się dodatkowo otworzyć jego drugi etap. Kolejny etap kategorii FUTURE NOW trwać będzie od 21 sierpnia do końca całego konkursu, czyli do 31 października. Drugi etap zorganizowany jest na tych samych zasadach co pierwszy.

Czytaj więcej: Tubądzin Design Awards | Wnętrza | Elewacja | Architekt

konkursu Tubądzin

źródło: materiały prasowe Grupy Tubądzin

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły