Wymarzone miejsce pracy? Biuro Envio Group Poland w Bydgoszczy

Ma ponad 600 m kw. powierzchni. Nowe biuro firmy Envio Group Poland znajduje się w Bydgoszczy. Wyrazistą przestrzeń zaprojektował duet architektek: Aleksandra Hyz oraz Aleksandra Mętlewicz.

Biuro Envio Group Poland znajduje się w starym budynku, którego wnętrze zaadoptowano do funkcji biurowych. Architektki musiały dokładnie poznać potrzeby klienta, aby stworzyć miejsce sprzyjające pracy. Po dogłębnej analizie i wielu rozmowach powstał projekt szyty na miarę nowoczesnej firmy logistycznej.

Ogromny wpływ na sam wygląd i poszczególne elementy biura miał sam prezes, który dokładnie wiedział, czego chce. Jak podkreślał – najważniejsze jest pierwsze wrażenie – wspominają autorki projektu.

Aby odpowiedzieć na te oczekiwania projektantki ogromną wagę przywiązały do strefy wejściowej. Biuro znajduje się na ostatnim piętrze, więc wejście do przestrzeni prowadzi bezpośrednio z windy. Na samym środku widnieje logo firmy na szklanej ścianie z ryflowanego szkła. Lada w całości wykonana została ze stali – całość ma obłe kształty, które tworzą spójną i harmonijną całość. W strefie wejściowej nie zabrakło wygodnych kanap ze stolikami.

Chcąc wprowadzić do przestrzeni odrobinę luźnej atmosfery projektantki stworzyły strefę “coffee point”, w której meble ozdobiono lustrzanymi frontami. Podobnie wykończono całą ścianę wejściową – ten zabieg pozwolił optycznie powiększyć przestrzeń.

Kolejnym elementem podkreślanym przez właściciela było podkreślenie rodzinnego charakteru firmy. Co prawda pracuje tu już dużo osób, ale regularnie organizowane są imprezy integracyjne, wspólne śniadania czy wyprawiane urodziny. Dlatego sercem biura stała się kantyna ze strefą chillout. Przybrała ona nieco klubowy charakter, posiada miękkie fotele, zasłony, huśtawki, neon i rozsuwaną wyspę, która po zmroku przybiera kształt baru.

Inną ważną strefą jest część konferencyjna. Została ona zaprojektowana w taki sposób, aby nie ograniczać jej funkcjonalności wyłącznie do biurowych spotkań. Część konferencyjną można zaaranżować na jedną dużą przestrzeń (60 m kw.) lub podzielić na dwie mniejsze salki spotkań.


Gabinet prezesa umieszczony został nieco na uboczu. Projektantki wykorzystały meble i elementy wykończenia w stonowanych barwach, które ocieplono dodatkami z naturalnego drewna.

Klientowi zależało na eleganckiej przestrzeni, jednak o domowym charakterze. Miękkie elementy na ścianie oraz zasłony pozwoliły uzyskać zamierzony efekt. Przełamaniem są otwarte i surowe stropy z betonu oraz czarne dodatki – tłumaczą Aleksandra Hyz i Aleksandra Mętlewicz.

Całość uzupełniają kolorowe łazienki. Zostały zaprojektowane nieco przewrotnie – zamiast użyć klasycznych płytek projektantki postawiły na blachę falistą polakierowaną na charakterystyczne kolory – różem ozdobiono toaletę damską, a kolorem niebieskim męską. Dodatkowymi elementami są różowy i niebieski neon. Łazienki wieńczą lustrzane wyspy sufitowe z nietypowym oświetleniem.

Co ciekawe, poprzednie biuro Envio Group Poland było projektowane przez jedną z projektantek. Wnętrze autorstwa Aleksandry Mętlewicz uznane zostało za jedno z najlepszych biuro w Polsce 2020 r. w Konkursie Office Super Star.

fot. Migdał Studio, projekt: Aleksandra Hyz, Aleksandra Mętlewicz

Czytaj też: Wnętrza | Biuro | Eklektyzm | Bydgoszcz | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły