Wymarzony dom na wzgórzu. Architekci idealnie wpisali go w krajobraz

Pracownia Alric Galindez Arquitectos na rynku działa już od 1995 r. Przez prawie 20 lat udało im się zrealizować blisko 200 projektów tylko w samej Ameryce Południowej. Biuro specjalizuje się w projektach domów jednorodzinnych, które osadzone są blisko natury.

Dom u podnóża Andów znajduje się w mieście Bariloche, jednym z najbardziej malowniczych zakątków Argentyny. Dodatkowo bliskość Parku Narodowego sprawiła, że architekci stanęli przed trudnym zadaniem, musieli zaprojektować dom na tyle oryginalny, aby pobliskie górskie szczyty go nie zdominowały. Z zadaniem poradzili sobie wyśmienicie!

Bryła budynku zachwyca swoim dynamizmem. Zwieńczony ostrymi szczytami dach idealnie wpisuje się w górski krajobraz. Dodatkowo drewniana elewacja sprawiła, że budynek zdaje się przyjaźnie odnosić do rosnących w pobliżu drzew.

W środku domu rządzi minimalizm. Paleta barw ograniczona została do czerni i bieli. Całość ocieplają drewniane elementy. Uwagę przykuwa mocno przeszklona sypialnia. Poprzez duże okna architekci zaznaczyli, że głównym aktorem “wnętrza” jest przyroda. Ten dom to dowód na to, że symbioza architektury z naturą jest możliwa.

Fotografie: Albano Garcia