Wymień zużyte baterie na bilet do kina. Rusza program “Kino za baterie”

Nietypowy sposób ma zachęcić uczniów do recyklingu. To kolejna edycja wydarzenia “Kino za baterie”, w ramach którego zużyte baterie można wymienić na darmowy bilet do kina. W poprzedniej edycji rozdano 94 tysiące biletów!

Program edukacyjny “Kino za baterie” skierowany do uczniów krakowskich szkół. Organizuje go Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. Celem programu jest nauka dzieci i młodzieży w zakresie właściwego postępowania ze zużytymi bateriami, które są niebezpieczne dla środowiska i nie mogą być wyrzucane razem z innymi odpadami. Nagrodami za zebrane baterie są bilety do krakowskich kin. Jeden bilet do kina można wymienić za 2 kilogramy baterii.

Do programu mogą zgłaszać się szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, które położone są na terenie Gminy Miejskiej Kraków. Dyrektor zgłoszonej szkoły wyznacza koordynatora, który jest odpowiedzialny za jej uczestnictwo w programie. Po zgłoszeniu szkoła otrzymuje oznakowany plastikowy pojemnik do prowadzenia zbiórki baterii oraz plakat edukacyjny zachęcający do udziału w akcji.

Do pojemnika można wrzucać tylko nieuszkodzone baterie, nie większe niż R20. Baterie są odbierane przez specjalistyczny, oznakowany pojazd elektrobrygady.


Nagrodami w programie są bilety do krakowskich kin: Cinema City, Multikino, Kijów. Bilety przyznawane są według przelicznika: 1 bilet do kina za 2 kg oddanych baterii. Każda placówka biorąca udział w programie posiada konto, na którym odnotowywana jest ilość przekazywanych baterii oraz liczba wykorzystywanych biletów. Z przysługujących biletów do kina mogą korzystać wyłącznie uczniowie, którzy aktualnie uczęszczają do danej placówki. Opiekunowie grup uczestniczą w seansie bezpłatnie (szkoły podstawowe: 1 opiekun na 10 uczniów, szkoły ponadpodstawowe: 1 opiekun na 15 uczniów). Dopuszcza się zwiększenie liczby opiekunów jedynie po uzgodnieniu z Organizatorem. Regulamin programu znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też: Ciekawostki | Kraków | Wydarzenia  | Ekologia | whiteMAD na Instagramie

fot. Eldar Nazarov

źródło: UM Kraków