Wyprowadź psa ze schroniska na spacer i odbierz skarpetki. Świetna akcja!

Wyprowadź psa ze schroniska i odbierz dizajnerskie skarpetki! „Many Walks Many Socks” to autorska akcja społeczna Many Mornings. Co roku w sierpniu Many Mornings promuje prozwierzęcy wolontariat, wspieranie schronisk i adopcję zwierząt oferując każdemu wolontariuszowi uczestniczącemu w akcji oraz osobom adoptującym zwierzaki, swoje produkty, tj skarpetki. Najważniejszymi celami przyświecającymi akcji są: zwiększenie dobrostanu zwierząt przebywających w schroniskach oraz nagłaśnianie problemów związanych z bezdomnością psów i kotów.

Pierwsza edycja akcji odbyła się w 2018 r. a rozpoczęły ją działania pracowników firmy, którzy w ramach wolontariatu pracowniczego udali się do schroniska w Zgierzu. Rosnące wyniki akcji co roku, a także liczba zrealizowanych w roku pandemii 548 spacerów i 15 adopcji zwierząt świadczy o tym, że udaje się osiągnąć zakładany cel działań, czyli zwiększyć dobrostan zwierząt, z których część – dzięki Many Walks Many Socks – znalazła swój nowy dom. 


W akcji bierze udział 5 schronisk z całej Polski. Wśród nich schronisko “Fundacja Medor Przyjaciele Bezdomnych Zwierząt” w Zgierzu, schronisko “Azyl Pod Psim Aniołem” w Warszawie, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Żyrardowie, Schronisko Dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej, a od tego roku także Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie, co tak skomentował rzecznik miasta Szczecin ds. komunalnych i ochrony środowiska:

“Każdy uczestnik programu, który odbędzie spacer z psem Schroniska Szczecin w ramach szczecińskiej akcji „PSIEbiegnij się” odbywającej się w każdą sobotę – otrzyma 1 parę designerskich skarpet. To samo dotyczy wolontariuszy schroniska, którzy odbywają swoją pracę wolontaryjną” – mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta Szczecin ds. komunalnych i ochrony środowiska. To nie wszystko! 
Many Walks to nie tylko wolontariat i spacery. Przecież podczas wizyty w schronisku możesz zakochać się od pierwszego wejrzenia! Zachęcamy do zaopiekowania się zwierzakami na stałe. Wspieramy każdy proces adopcyjny – także małym upominkiem.

Jeżeli adoptujesz młodego psa (poniżej 5 lat) – dostaniesz tyle par skarpet, ile psiak ma lat.
Jeżeli adoptujesz starszego psa (powyżej 5 lat) – dostaniesz dwa razy więcej par niż jego wiek

Co więcej, marka ManyMornings zapewnia, że 5 proc. przychodu ze sprzedaży skarpetek zasili konto fundacji Karmimy Psiaki. Co bardzo istotne – w akcji Many Walks wykorzystywane są skarpetki “Share a Pair!”, czyli skarpetki II gatunku ze specjalną etykietą, które nie mogłyby trafić do regularnej sprzedaży, posiadają minimalne błędy produkcyjne, widoczne raczej tylko okiem doświadczonych dziewiarzy.

Czytaj też: Ekologia | Zwierzęta | Moda | whiteMAD na Instagramie  | Szczecin  | Warszawa

źródło: manymornings.comwiadomosci.szczecin.eu