Wyremontowali opuszczony dom. Stylowe wnętrze zachwyca! 

Architekci Arista Cero i Gina Góngora wyremontowali opuszczony dom w miejscowości Mérida Yucatán w dzielnicy San Sebastián na zlecenie młodego małżeństwa. Powstałe w ten sposób wnętrze zachwyca stylowym eklektyzmem. 

Dom stoi w historycznej dzielnicy San Sebastián nieopodal kościoła Ermita de Santa Isabel. Opuszczony przez lata budynek kupiło młode małżeństwo, które marzyło aby stworzy w nim swój pierwszy dom. Architekci Arista Cero i Gina Góngora zaproponowali pozostawienie surowych murów, które zostały przełamane eklektycznymi meblami oraz eleganckimi dodatkami

W efekcie powstało 54-metrowe wnętrze, w którym dzięki wysoko osadzonemu sufitowi możliwe było wybudowanie antresoli. Ciekawym zabiegiem było pozostawienie starych drewnianych okiennic, które wychodzą na niewielki dziedziniec. 


„Naszym celem było poszanowanie i pozostawienie dowodów na istnienie “blizn” wynikających z upływu czasu. Zachowaliśmy istniejącą szczelinę między budynkami, która obecnie wykorzystywana jest jako podwórko, które pozwala w naturalny sposób wprowadzić światło i wentylację do przestrzeni wewnętrznej. Na dziedzińcu znajduje się niewielki basen, który ma dawać otuchę w gorące meksykańskie popołudnia. Obok znajduje się kuchnia-jadalnia z drzwiami składanymi wykonanymi z metalu i szkła z myślą o utracie granicy wewnętrznej-zewnętrznej, co daje możliwość przekształcenia przestrzeni socjalnej w zamknięty taras. Spiralne metalowe schody dają dostęp do antresoli, na której znajduje się miejsce do odpoczynku.” – opisują realizację architekci

W ramach remontu podłączono również dom do wszystkich współczesnych mediów. W momencie zakupi dom był pozbawiony dostępu do bieżącej wody, brakowało kanalizacji. Problemem był również brak instalacji elektrycznych. 

Spodobała Ci się renowacja tego jednorodzinnego domu? W naszym serwisie znajdziesz więcej tego typu ralizacji. Przykładem może być NOWOCZESNY DOM JEDNORODZINNY. POWSTAŁ W RUINACH XVII-WIECZNEJ OBORY (kliknij TUTAJ), czy ARCHITEKCI ZMIENILI KOŚCIÓŁ W DOM. TAK TO SIĘ ROBI W HISZPANII! (kliknij tutaj). 

Czytaj też: Meksyk | Wnętrza | Renowacja | Metamorfoza | Historia

źródło: www.archdaily.com