Wyspa Spichrzów w Gdańsku bez rusztowań. Nowe zdjęcia z budowy

W Gdańsku trwa odbudowa północnego cypla Wyspy Spichrzów. To duża inwestycja, która jest elementem rewitalizacji centrum miasta. Prace mają miejsce vis a vis gdańskiego Żurawia, wzdłuż nabrzeża Motławy. Jak prezentują się powstające budynki na najnowszych zdjęciach? Popatrzcie.

Władze Gdańska i inwestorzy długo zabiegali, aby inwestować w tej części miasta. Zabudowa północnego cypla Wyspy Spichrzów jest miejscem, które z powodzeniem może uchodzić za wizytówkę miasta. W ramach inwestycji powstaną nie tylko hotele, mieszkania i restauracje. Po raz pierwszy od dziesięcioleci powstaną tu otwarte przestrzenie spacerowe.

Granaria jest inwestycją PPP, gdzie Miasto Gdańsk występuje w roli Podmiotu Publicznego udzielającego Konsorcjum IMMOBEL & MULTIBUD koncesji na budowę uzgodnionych Obiektów Celu Publicznego (Zewnętrzny Układ Komunikacyjny, przebudowa Skrzyżowania ulicy Podwale Przedmiejskie z Chmielną, przebudowa mostu Stągiewnego do postaci mostu zwodzonego, budowa ogólnodostępnej Kładki Pieszej łączącej Długie Pobrzeże z północnym cyplem Wyspy Spichrzów, budowa mariny na południe od mostu Stągiewnego oraz przebudowa Długiego Pobrzeża), a także Obiektów Celu Komercyjnego zlokalizowanych pomiędzy ulicą Stągiewną a północnym cyplem Wyspy. Inwestycja obejmuje zatem sporej wielkości kawałek w centrum.

W I Etapie, na terenie o pow. 5.800 m kw. pomiędzy ul. Pożarniczą a północnym cyplem, powstają: zespół budynków hotelowych o pow. ponad 14 tys. m kw. oraz budynek usługowo – mieszkalny o pow. ponad 9 tys. m kw. i liczbie 30 lokali usługowych na parterze i 1 piętrze oraz 129 lokali typu apart hotel i apartamentów mieszkalnych wyposażonych w 139 miejsc parkingowych na dwóch kondygnacjach podziemnych. Przewidywany termin zakończenia budowy obiektów I Etapu to sierpień 2019. Hotel będzie funkcjonował pod flagą Holiday Inn, a lokale użytkowe i mieszkalne znalazły już swoich nabywców.

Deo Plaza to inwestycja prywatna, powstająca wzdłuż nabrzeża Motławy, o najdłuższej linii nabrzeża w rewitalizowanej części północnego cypla Wyspy Spichrzów. Deo Plaza składać się będzie z hotelu o standardzie czterech gwiazdek w części A inwestycji, który zarządzany będzie przez międzynarodową sieć Radisson, w ramach której oddanych zostanie 140 pokoi, części usługowej z kawiarniami i restauracjami wzdłuż nowo utworzonego nabrzeża Motławy, a także części B z 208 pokojami hotelowymi oraz ze 120 prywatnymi apartamentami.

zdjęcia: Paweł Mrozek