Wystawa NIEMAPA “Popatrz. Poznaj. Poczuj miasto”

Współpraca w ramach Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci organizowanego przez Concordia Design przyniosła zespołowi mode:lina™ wiele frajdy! Projektanci dostali zadanie stworzenia wystawy dla dzieci, która jednocześnie będzie poznańską premierą ogólnopolskiego projektu NIEMAPA.

NIEMAPA to wyjątkowo zaprojektowana seria ilustrowanych przewodników po mieście dla dzieci i rodzin. Ze względu na tymczasowy charakter projektu, architekci musieli stworzyć konstrukcję, która będzie wykonana z tanich i odnawialnych materiałów, a jednocześnie sprosta dziecięcej fantazji, ciekawości i nieoczekiwanym niespodziankom.

Gzubie, weź niemapę i chodź na spacer! Rozglądaj się, obserwuj, pytaj, dowiedz się, zajrzyj!

Tak właśnie powstał duży kartonowy labirynt skrywający wiele atrakcji dla dzieci, będąc jednocześnie dla nich przyjazny i bezpieczny. Duże ściany idealnie zapewniły ekspozycję wspaniałych grafk zaprojektowanych przez Studio Ładne Halo dla serii przewodników NIEMAPA.

Mali i duzi odkrywcy przyglądali się zakamarkom miasta: mogli przejść pod kładką Bramy Poznania ICHOT, policzyć zwierzęta w Zoo i wejść odpowiednimi do swojego rozmiaru wrotami do CK Zamek. Dodatkowo na małych gości wystawy czekały najbardziej charakterystyczne dźwięki z Poznania ukryte w audiochmurze zaprojektowanej przez pracownię mode:lina™ . Dzieci mogły również wcielić się w rolę projektantów projektując swoje wymarzone podwórko.

PROJEKT: Wystawa NIEMAPA “Popatrz. Poznaj. Poczuj miasto”
w ramach Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci w Concordia Design
NIEMAPA exhibition
during Design and Creativity Festival for Kids by Concordia Design
DESIGN : mode:lina™
www.modelina-architekci.com
GRUPA PROJEKTOWA: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Anna Kazecka
DATA: Październik 2015
LOKALIZACJA: Concordia Design
ul. Zwierzyniecka 3, Poznań
POWIERZCHNIA: 50 m2
ZDJĘCIA: Patryk Lewiński, Concordia Design
KURATORZY: Joanna Studzińska,Małgorzata Żmijska (NIEMAPA)
ORGANIZATOR: Concordia Design