Wystawa Wro Fashion Foto we Wrocławiu [ZAPOWIEDŹ]

Już w najbliższy piątek, 29 kwietnia w DH Renoma we Wrocławiu odbędzie się wernisaż otwierający wystawę fotografii mody Wro Fashion Foto. W tym roku odbywa się już trzecia edycja tego wydarzenia. Wro Fashion Foto to wystawa fotografii mody promująca młodych fotografów.

Istnieją dwa cele tej wystawy. Pierwszy to stworzenie uzdolnionym, obiecującym fotografom młodego pokolenia możliwości realizacji swojej interpretacji fotografii mody, bez konieczności oglądania się na wymogi rynku komercyjnego, z jednoczesną organizacją maksymalnie komfortowych warunków pracy, które stanowi przede wszystkim ekipa realizacyjna: doświadczona modelka, doskonały, profesjonalny wizaż, dobry stylista fryzur i odpowiednie ubrania i ich projekty.

Drugi cel to stworzenie fotografom możliwości promocji swojej twórczości poprzez dość skomplikowane i kosztowne narzędzie, jakim jest wystawa. Wystawa w formie drukowanej jest dostępna dla dużej ilości odbiorców, dzięki temu trafia z twórczością do tych ludzi, którzy być może do zdjęć artystów inaczej by nie dotarli.

W tym roku do wystawy zaproszono trzynastu fotografów, każdy z nich przeprowadził jedną sesję zdjęciową wedle swojej koncepcji, dobierając do niej modelkę oraz ekipę realizacyjną. Każdy z fotografów przygotowuje dwa wydruki, mając możliwość zaprezentowania kilku zdjęć. Wystawa będzie dostępna w Renomie do końca maja 2016.

Organizator wystawy Wro Fashion Foto

Pomysłodawcą i organizatorem wystawy jest agencja modelek i modeli SPOT Management. Agencja modelek i modeli jest zawsze punktem stycznym, w którym spotykają się specjaliści z branży modowej, w tym fotograficy. Dzięki temu agencja ma możliwość śledzenia ich rozwoju artystycznego i komercyjnego. Ta obserwacja karier młodych artystów dała impuls do stworzenia wydarzenia, które pozwoli fotografom na rozwój i lepszą promocję.

Agencja rozpoczęła swoją działalność w 2003r. Od tamtego czasu nawiązała wiele kontaktów w kraju i za granicą. Modelki i modele pracują dla klientów z branży odzieżowej, a także dla galerii handlowych, agencji reklamowych i PR-owskich i wielu innych.

Magazyn WhiteMAD jest patronem medialnym wydarzenia.

13073123_10209515588146117_1121737810_o