remont willi

Wzorcowy remont willi w Pradze. Mieszkają tu trzy rodziny

Projekt przebudowy willi przygotowali architekci z pracowni No Architects – Jakub Filip Novák oraz Daniela Baráčková. To wzorcowy remont, bo udało się odświeżyć każdy detal oraz wydobyć historyczne piękno willi.

Budynek znajduje się w Pradze. Jego powierzchnia to aż 387 m kw. Wnętrze podzielono jednak na trzy niezależne mieszkania. Ich właściciele postanowili zaprosić profesjonalne biuro architektoniczne, chcąc mieć pewność, że remont willi zakończy się estetycznym sukcesem.

Zamieszkać w budynku, położonym zaledwie kilkadziesiąt metrów od stacji metra to marzenie wielu osób. Takie marzenie udało się spełnić trzem rodzinom, które niedawno wprowadziły się do zabytku. Nie korzystały przy tym z pośrednictwa dewelopera. Decyzję o zakupie budynku rodziny podjęły wspólnie, mając świadomość, że czeka ich wykonanie generalnego remontu.

Dla każdej z rodzin zaprojektowaliśmy całkowicie oddzielne mieszkanie na każdym piętrze. Wykopaliśmy i pogłębiliśmy piwnicę, aby umieścić wspólne pomieszczenia w domu, w tym pralnię i wspólną salę klubową – tłumaczą architekci.


Budynek pochodzi z lat 30. XX wieku. Architekci przywrócili oryginalny kolor elewacji i dodali kilka nowych otworów okiennych. W ten sposób poprawili symetrię szczytu. Projektantom udało się powiększyć ogród – w tym celu wyburzyli dawny garaż, tworząc lekkie konstrukcje parkingowe dla rowerów i wspólną szopę na narzędzia ogrodnicze.

Czytaj też: Renowacja | Czechy | Ciekawostki | Mieszkanie

fot. Studio Flusser (www.studioflusser.com)

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły