Z cyklu mała architektura: psie chatki jak przyczepy kempingowe

Wszyscy właściciele czworonogów, którzy cenią dobrą architekturę powinni być zachwyceni. W ostatnich latach pojawia się coraz więcej wymyślnych gadżetów, które prócz tego, że są użyteczne, stanowią też przykład dobrego projektowania.

Nie inaczej jest z tymi maleńkimi chatkami dla psów. Zaprojektował je Judson Beaumont z biura Straight Line Designs Inc. Przygotowana przez niego seria składa się z kilku chatek, przypominających przyczepy kempingowe w skali mikro.

Maleńkie chatki wykonano z ekologicznych materiałów oraz takich, które mogą zostać poddane recyklingowi (aluminium i tworzywa sztuczne). Chatki pomalowano w przyjemne dla oka barwy. Mają one nie tylko stanowić schronienie dla pupila, ale także pełnić funkcję dekoracyjną wnętrza, w którym się pojawią.

Co ciekawe każdą z przyczep można dowolnie konfigurować. Zmianie ulec może kolor ścian, materiał którym pokryto podłogę czy nawet… tablica rejestracyjna, na której może pojawić się imię naszego zwierzaka. Bardziej wymagający mogą nawet poprosić o instalację w środku wewnętrznego oświetlenia i bezprzewodowych głośników. Póki co nie wiadomo ile kosztują przyczepy oraz kiedy trafią do sprzedaży. Jednak pomysł nam się spodobał i projektantowi należy się uznanie.